Ze zmiennym szczęściem w Victoria CUP 2005 rocznika

W sobotę 18 lutego wzięliśmy udział w turnieju Victoria Ostrzeszów CUP dla 2005 rocznika. My zagraliśmy młodszym rocznikiem 2006/2007, a naszym celem było ogranie się w meczach przeciwko starszym, silniejszym fizycznie przeciwnikom oraz zebranie materiału poglądowego do dalszej pracy w celu poprawienia naszych umiejętności piłkarskich, .

W turnieju wystąpili:

1. Victoria Ostrzeszów
  2. GKS Orlik Kraszewice
  3. Prosna Kalisz
  4. Akademia Piłkarska Ostrzeszów
  5. Ostrovia Ostrów Wielkopolski
  6. Iskra Prosna Sieroszewice

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z jednym z faworytów turnieju, z zespołem Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Cały mecz był wyrównany, ale na kilka minut przed końcem meczu nasz błąd w kryciu wykorzystali rywale i strzelili pierwszego gola, im było bliżej do końca meczu, tym nasza przewaga była coraz wyraźniejsza, na półtorej minuty przed końcem meczu bardzo ładnym strzałem z dystansu w okienko bramki ostrowian wyrównującą bramkę strzelił Tomek Kurmanek i mecz zakończył się wynikiem remisowym 1-1. W drugim meczu zagraliśmy z zespołem Akademii Piłkarskiej z Ostrzeszowa. Mimo dobrego meczu i kilku sytuacji bramkowych które sobie stworzyliśmy nie ustrzegliśmy się błędu w obronie przegrywając 0-1. W trzecim meczu zagraliśmy z Prosną Kalisz, od początku meczu osiągnęliśmy wyraźną przewagę stwarzając sobie sytuacje bramkowe, gdy spodziewaliśmy się bramki dla naszego zespołu nieoczekiwanie to kaliszanie po jednej z kontr strzelili gola, po stracie bramki z jeszcze większym impetem ruszyliśmy do odrabiania strat i już po kilku minutach Tomek Kurmanek ładnym lobem zdobył wyrównującą bramkę, po strzeleniu gola inicjatywa należała do nas i po kolejnych dwóch minutach na prowadzenie wyprowadził nas Eryk Cichosz, do końca meczu wynik nie zmienił się i ostatecznie wygraliśmy ten mecz 2-1. W czwartym meczu zmierzyliśmy się ze zwycięzcą turnieju z Iskrą-Prosną Sieroszewice. Od początku starsi, silniejsi fizycznie zawodnicy z Sieroszewic osiągnęli przewagę stwarzając sobie kilka sytuacji bramkowych, my próbowaliśmy grać z kontry. Na kilka minut przed końcem meczu rywale wyszli na prowadzenie, a w ostatniej minucie strzelili drugiego gola ustalając wynik tego meczu. W ostatnim spotkaniu zagraliśmy z Victorią Ostrzeszów, remis w tym meczu wystarczał nam aby w ostatecznym rozrachunku znaleźć się przed piłkarzami Victorii. Po wyrównanym meczu i kilku sytuacjach z obu stron niestety to Victoria strzeliła gola i prowadziła 1-0. W ostatnich minutach zepchnęliśmy rywali do obrony, ale mimo kilka dobrych sytuacji bramkowych zabrakło trochę szczęścia i to rywale wygrali 1-0. Ostatecznie w całym turnieju wygraliśmy jeden mecz, jeden zremisowaliśmy i trzy przegraliśmy ( w tym dwa minimalnie 0-1). Podsumowując nasz występ, po raz pierwszy od kiedy trenujemy zagraliśmy w turnieju starszego rocznika mierząc się ze starszymi , silniejszymi fizycznie przeciwnikami, Tą fizyczną przewagę było widać, ale ogólnie zagraliśmy dobrze, będąc często równym a niekiedy nawet lepszym zespołem. W turnieju nasz zespół reprezentowali: Igor Kowalczyk, Marcel Owczarek, Eryk Cichosz, Maks Dal Canton, Tomek Kurmanek, Piotrek Dubis, Alan Krawczyk, Kacper Podgórski, Wojtek Sośnicki, Karol Ilski i Kamil Kocerka. Na pewno wyciągniemy wnioski z naszej gry, które zaprocentują w przyszłości.