Drugie miejsce rocznika 2008 w Victoria CUP

O krok od zwycięstwa w turnieju Victoria CUP 2017 był nasz zespół rocznika 2008. W turnieju zagrało sześc drużyn, obok naszego zespołu zagrały: Victoria Ostrzeszów, KB Doruchów, Gorzyczanka Gorzyce Wielkie, Akademia Piłkarska Ostrzeszów oraz Marcinki Kępno. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną KB Doruchów. Od początku uzyskaliśmy dużą przewagę i już po dwóch minutach Mikołaj Bednarz strzelił pierwszego gola, nasi rywale po strzale z rzutu wolnego wyrównali wynik meczu na 1-1, kilka minut później po podaniu Szymona Cichosza swoją drugą bramkę strzelił Mikołaj Bednarz, na 3-1 po indywidualnej akcji wynik meczu podwyższył Szymon Podgórski, na pięć minut przed końcem meczu po podaniu od Mikołaja Cebuli swoją trzecią bramkę w tym meczu strzelił Mikołaj Bednarz, piłkarze z Doruchowa strzelili jeszcze przed końcem meczu gola, ale ostatecznie to nasz zespół zwyciężył 4-2. W drugim spotkaniu zagraliśmy z Akademią Piłkarska z Ostrzeszowa. Podobnie jak w pierwszym meczu, przez całe spotkanie mięliśmy przewagę, ale swoją wyraźną przewagę udokumentowaliśmy w końcówce spotkania, po indywidualnej akcji gola strzelił Mikołaj Bednarz. W trzecim meczu zagraliśmy z gospodarzami turnieju, z zespołem Victorii Ostrzeszów, mecz przebiegał pod nasze dyktando, graliśmy dobrze stwarzając sobie sytuacje do strzelenia gola, po jednej z akcji i ładnym podaniu Mikołaja Bednarza zwycięską bramkę strzelił pełniący w tym dniu rolę kapitana Bartek Ilski. W czwartym meczu naszym przeciwnikiem byłą Gorzyczanka Gorzyce Wielkie. W tym meczu brakowało z naszej strony płynności gry, ale przede wszystkim zabrakło skuteczności pod bramką rywali, mimo sytuacji nie udało nam się zdobyć gola i mecz zakończył się wynikiem 0-0. Przed ostatnim meczem z Marcinkami Kępno wszystko było jasne, wygrana dawała nam pierwsze miejsce w turnieju, inny rezultat powodował, że turniej zakończymy na drugim miejscu. Początkowo mecz był wyrównany, ale z upływem czasu uwidoczniał się nasza przewaga i zaczęliśmy stwarzać groźniejsze sytuacje od rywali, niestety albo nie potrafiliśmy celnie strzelić na bramkę w dogodnych sytuacjach, albo rywalom dopisywało szczęście, między innymi na dwie minuty przed końcem piłka po strzale Bartka Ilskiego trafiła w słupek. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 0-0 i zakończyliśmy swój udział w turnieju na bardzo dobrym drugim miejscu. Nasza bardzo dobra gra przełożyła się na nagrody indywidualne, najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Mikołaja Bednarza. W turnieju naszą drużynę reprezentowali: Mikołaj Cebula, Szymon Cichosz, Szymon Podgórski, Patryk Rzepecki, Bartek Ilski, Mikołaj Bednarz, Miłosz Salamon, Mikołaj Zadka, Oskar Kalachurski, Wiktoria Zmyślona, Oskar Ilski, Wiktor Pacyna oraz Miłosz Wąsowicz. Duże brawa dla wszystkich za dobrą i ambitną grę, która przyniosła bardzo dobry efekt.

Poniżej końcowa tabela turnieju:

1. Marcinki Kępno 13 pkt
  2. GKS Orlik Kraszewice 11 pkt.
  3. KB Doruchów 7 pkt.
  4. Akademia Piłkarska Ostrzeszów 6 pkt.
  5. Gorzyczanka Gorzyce Wielkie 3 pkt.
  6. Victoria Ostrzeszów 1 pkt.