Świetna gra i podium orlików w Liskowie

W sobotę 9 grudnia nasz zespół orlika starszego (rocznik 2013) zagrał w ogólnopolskim turnieju orlika  w Liskowie. Turniej miał silna obsadę. zagrało w nim dziewięć drużyn podzielonych na dwie grupy:

• AP Koźminek
  • Stal Pleszew
  • APR Turek
  • Czarni Dobrzyca
  • Victoria Skarszew
  • Łużyczanka
  • AP Szczyt
  • AS Amber Kalisz
  • Calisia 14 Kalisz
My trafiliśmy do grupy B wraz z Calisią 14 Kalisz, AP Szczyt Szczytniki i AS Amber Kalisz w której uzyskaliśmy wyniki:
  • LKS Łużyczanka - Calisia 14 Kalisz 1-2 (bramka: Miłosz Kliński ⚽)
  • LKS Łużyczanka - AP Szczyt Szczytniki 5-0 (bramki: Miłosz Kliński ⚽⚽⚽, Kuba Krzywaźnia ⚽, Antek Rzepecki ⚽)
  • LKS Łużyczanka - AS Amber Kalisz 2-0 (bramki: Kuba Krzywaźnia ⚽⚽)

Dzięki dwóm wygranym z drugiego miejsca awansowaliśmy do gier o miejsca 1-4 (grupa złota) zabierając ze sobą jedyną przegraną z fazy grupowej. W pierwszym meczu w grupie złotej zmierzyliśmy się ze zwycięzcą grupy A AP Reissa Turek. Mimo dobrej postawy w końcówce meczu straciliśmy dwa gole i ulegliśmy 1-3 (bramka: Kuba Krzywaźnia ⚽). W decydującym o podium spotkaniu z Czarnymi Dobrzyca potrzebowaliśmy zwycięstwa aby zakończyć turniej w najlepszej trójce. Początek meczu to niestety nasz błąd indywidulany i strata gola. Na kilka minut przed końcem meczu Miłosz Kliński dwukrotnie ⚽⚽ (zaczynając od naszej bramki) przedryblował wszystkich zawodników rywali i pewnymi strzałami pokonywał bramkarza zapewniając nam zwycięstwo 2-1 i miejsce na podium.
Poniżej końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Calisia 14 Kalisz
  2. APR Turek
  3. LKS Łużyczanka
  4. Czarni Dobrzyca
  5. AP Koźminek
  6. Stal Pleszew
  7. AS Amber Kalisz
  8. AP Szczyt
  9. Victoria Skarszew
Naszą drużynę reprezentowali: Marcel Grzegorek, Maja Pilarczyk, Kacper Jeziorek, Miłosz Kliński, Wiktoria Ptak, Antek Rzepecki, Miłosz Janas, Kuba Krzywaźnia i Kamil Kloński. Gratulacje dla całego zespołu. Ofiarna i bardzo ambitna gra pozwoliła nam na bardzo dobry wynik w klasyfikacji końcowej. Podziękowania dla Urzędu Gminy w Kraszewicach za pomoc w organizacji transportu na turniej.