Młodziki wiceliderem w turnieju o Puchar Prezesa WZPN

W sobotę 9 grudnia nasz zespół młodzika starszego (rocznik 2011) zagrał w I eliminacyjnym turnieju o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W turnieju występuje dwanaście drużyn podzielonych na dwie grupy. My zagraliśmy w grupie B w której zagrały:

• AS Amber Kalisz
  • Astra Krotoszyn
  • LKS Łużyczanka
  • Dragon Dzieżbin
  • Prosna Chocz
  • AP KAO Huta

Zagraliśmy ,,każdy z każdym" i uzyskaliśmy wyniki:

• LKS Łużyczanka - AP KAO Huta 2-1 (bramki: Alan Krzywaźnia ⚽⚽)
  • LKS Łużyczanka - AS Amber 0-4
  • LKS Łużyczanka - Astra Krotoszyn 0-2
  • LKS Łużyczanka - Prosna Chocz 3-0 (bramki: Damian Janicki ⚽⚽, Konrad Pietrucha ⚽)
  • LKS Łużyczanka - Dragon Dzieżbin 3-1 (bramki: Mateusz Bednarek ⚽, Konrad Pietrucha ⚽, Nikodem Błaszczyk ⚽)

Klasyfikacja po pierwszym turnieju:

1. AS Amber Kalisz   15 pkt.
  2. LKS Łużyczanka   9 pkt (bramki: +1)
  3. Prosna Chocz   9 pkt (bramki: 0)
  4. Astra Krotoszyn  9 pkt. (bramki: -1)
  5. AP KAO Huta   3 pkt.
  6. Dragon Dzieżbin   0 pkt.

Drugi (rewanżowy) turniej eliminacyjny odbędzie się w styczniu. Trzy najlepsze zespoły awansują do turnieju finałowego czyli do rywalizacji o miejsca 1-6. Dwa najlepsze zespoły z turnieju finałowego będą reprezentować OZPN Kalisz na finale wojewódzkim w Poznaniu. My cieszymy się naszą grą i bardzo dobrym wynikiem, mamy realną szansę na awans do kolejnej rundy co byłoby naszym dużym sukcesem. Naszą drużynę reprezentowali: Damian Janicki, Nikodem Błaszczyk, Igor Jabłoński, Alan Krzywaźnia, Konrad Pietrucha, Mateusz Bednarek, Konrad Smiatacz i Wojtek Rzepecki. Podziękowania dla rodziców którzy dopingowali nas na trybunach oraz dla Urzędu Gminy w Kraszewicach za pomoc  w organizacji transportu na turniej.