Rewelacyjny występ żaków w Pucharze Niepodległości

W sobotę 18 listopada nasz zespół żaka młodszego (2016/2017) zagrał w silnie obsadzonym turnieju w Kaliszu o Puchar Niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu do turnieju przystąpiło osiem drużyn:

• KKS Kalisz
  • Prosna Kalisz
  • LKS Łużyczanka
  • KKS Kalisz II
  • AS Milicz
  • Akademia Sportu Amber
  • Prosna Kalisz II
  • KKS Kalisz III

Zagraliśmy siedem meczów każdy z każdym. W pierwszych sześciu kolejkach po bardzo dobrej grze odnieśliśmy komplet zwycięstw zapewniając sobie zwycięstwo w turnieju dzięki czemu w ostatniej siódmej kolejce przez cały mecz mogli zagrać chłopcy z młodszego rocznika bardzo dobrze prezentując się przeciwko silnemu przeciwnikowi.

Wyniki naszych meczów:

• LKS Łużyczanka - AS Amber 9-0 (bramki: Zuzia Jabłońska ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Krystian Pietrucha ⚽
  • LKS Łużyczanka - Prosna Kalisz II 8-0 (bramki: Wojtek Mielczarek ⚽⚽⚽⚽, Zuzia Jabłońska ⚽⚽⚽, Krystian Pietrucha ⚽
  • LKS Łużyczanka - Prosna Kalisz 1-0 (bramka: Zuzia Jabłońska ⚽)
  • LKS Łużyczanka - KKS Kalisz III 2-1 (bramki: Zuzia Jabłońska ⚽, Mikołaj Olejnik ⚽)
  • LKS Łużyczanka - KKS Kalisz II 2-1 (bramki: Krystian Pietrucha ⚽⚽)
  • LKS Łużyczanka - KKS Kalisz I 1-0 (bramka: Zuzia Jabłońska ⚽)
  • LKS Łużyczanka - AS Milicz 1-2 (bramka: Zuzia Jabłońska ⚽)

Poniżej końcowa klasyfikacja turnieju:

1. LKS Łużyczanka   18 pkt.
  2. AS Milicz   17 pkt.
  3. KKS Kalisz II   14 pkt.
  4. Prosna Kalisz   13 pkt.
  5. KKS Kalisz I   8 pkt.
  6. KKS Kalisz III   7 pkt.
  7. AS Amber Kalisz   3 pkt.
  8. Prosna Kalisz   0 pkt.

Oprócz klasyfikacji zespołowej statuetkę dla najlepszego strzelca turnieju zdobyła Zuzia Jabłońska która zdobyła aż 15 bramek. Nasz zespół stracił najmniej bramek bo tylko cztery. Naszą drużynę reprezentowali: Milan Grzegorek, Zuzia Jabłońska, Wiktor Jabłoński, Wojtek Mielczarek, Miłosz Dąbrowski, Dominik Sobczak, Mikołaj Olejnik, Krystian Pietrucha i Stasiu Krajewski. Ogromne gratulacje dla całego zespołu. Pokazaliśmy bardzo dobrą, dojrzałą grę. Cieszy to, że udaje nam się zaprezentować to nad czym pracujemy na treningach. Podziękowania dla rodziców, którzy prawie  w komplecie dopingowali nas podczas meczów.