Orliki tuż za podium na turnieju Liksów Cup 2023

W sobotę 16 grudnia nasz zespół orlika młodszego (rocznik 2014) zagrał w ogólnopolskim turnieju Lisków CUP 2023. Turniej miał silną obsadę. Zagrało dziesięć zespołów:

• Iskra Sieroszewice
  • Orzeł Kawęczyn
  • LKS Łużyczanka
  • AP Szczyt Biała
  • PSV Łódź Czerwona
  • Dąb Dąbie
  • AP Szczyt Czerwona
  • Progres Zduńska Wola
  • PSV Łódź Niebieska
  • AP Reiss Kępno

My trafiliśmy do grupy A w której zagrały:

• Iskra Sieroszewice
  • Orzeł Kawęczyn
  • LKS Łużyczanka
  • AP Szczyt Czerwona
  • PSV Łódź Niebieska

Pierwsze dwa zespoły z każdej grupy awansowały do Ligi Mistrzów (mecze o miejsca 1-4), kolejne dwa do Ligi Europy (mecze o miejsca 5-8) a ostatni zespół do Ligi Konferencji mecze o miejsca 9-10).

Pierwsze dwa mecze grupowe to dużo błędów z naszej strony, graliśmy niedokładnie piłką, mięliśmy problemy w kryciu i mimo tworzenia sytuacji brakowało skuteczności. Kolejne dwa to już lepsza gra, mimo tego, że w dalszym ciągu brakowało skuteczności to wystarczyło to na wygranie dwóch ostatnich meczów i zajęcie drugiego miejsca w grupie które zagwarantowało nam wejście do najlepszej czwórki turnieju. Poniżej wyniki jakie uzyskaliśmy w grupie:

• LKS Łużyczanka - AP Szczyt Czerwona 2-2 (bramki: Natan Heliński ⚽⚽)
  • LKS Łużyczanka - Iskra Sieroszewice 0-3
  • LKS Łużyczanka - Orzeł Kawęczyn 2-0 (bramki: Natan Heliński ⚽⚽)
  • LKS Łużyczanka - PSV Łódź 2-1 (bramki: Wojtek Gałka ⚽, Igor Bednarz ⚽)

W decydującej fazie o miejsca 1-4 zagraliśmy ze zwycięzcą grupy B, drużyną Progresu Zduńska Wola. Przeciwnicy lepiej zagrali i zasłużenie wygrali 3-0. W meczu o miejsce trzecie zagraliśmy z drużyną AP Reissa Kępno. Po zaciętym meczu zespół z Kępna wygrał 2-1 (bramka: Mikołaj Dąbrowski ⚽). Poniżej końcowa klasyfikacja:

1. Iskra Sieroszewice
  2. Progres Zduńska Wola
  3. AP Reiss Kępno
  4. LKS Łużyczanka
  5. PSV Łódź Niebieska
  6. PSV Łódź Czerwona
  7. AP Szczyt Biała
  8. AP Szczyt Czerwona
  9. Dąb Dąbie
  10. Orzeł Kawęczyn

Czwarte, bardzo dobre miejsce w takiej stawce na pewno cieszy, w samej grze mamy sporo do poprawy. Mecze z takimi rywalami wymuszają błędy i pokazują nam nad czym musimy pracować. Nasz zespół reprezentowali: Bartek Zawada, Wojtek Podgórski, Maks Rzepecki, Mikołaj Dąbrowski, Natan Heliński, Nikodem Baś, Bartek Wiza, Igor Bednarz, Franek Korczyński, Wojtek Gałka i Miłosz Górecki. Brawa dla drużyny za zaangażowanie bo tego na pewno nam nie brakowało. Podziękowania dla Urzędu Gminy w Kraszewicach za pomoc  w organizacji transportu na turniej.