Młodzicy najlepsi w turnieju Lisków CUP 2023

W niedzielę 17 grudnia nasz zespół młodzika młodszego (rocznik 2012) zagrał w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej Lisków Cup 2023. Z różnych powodów na turniej pojechaliśmy bez kilku zawodników. W turnieju zagrało sześć drużyn:

• Orły Zduńska Wola
  • LZS Godziesze
  • Orzeł Kawęczyn
  • LKS Łużyczanka
  • Gladiatorzy Pieruszyce 2010 (dziewczyny)
  • DAF Dąbie

W fazie grupowej zagraliśmy każdy z każdym. Nasza gra wyglądała bardzo dobrze i już po pierwszych czterech meczach mięliśmy komplet wygranych i zapewniony awans do finału z pierwszego miejsca. W meczach grupowych uzyskaliśmy wyniki:

• LKS Łużyczanka - Gladiatorzy Pieruszyce 2010 (dziewczyny) 1-0 (bramka: Konrad Smiatacz ⚽)
  • LKS Łużyczanka - Orzeł Kawęczyn 1-0 (bramka: Łukasz Jeziorny ⚽)
  • LKS Łużyczanka - DAF Dąbie 3-0 (bramki: Konrad Smiatacz ⚽⚽, Łukasz Jeziorny⚽)
  • LKS Łużyczanka - Orły Zduńska Wola 3-1 (bramki: Kuba Krzywaźnia ⚽⚽, Łukasz Jeziorny ⚽)
  • LKS Łużyczanka - LZS Godziesze 0-1

W meczu finałowym zmierzyliśmy się z drużyną DAF Dąbie która nie licząc spotkania z nami nie przegrała meczu. Początek to nasza przewaga i bramka na 1-0 po indywidualnej akcji Miłosza Klińskiego. Gdy wydawało się, ze mamy mecz pod kontrolą po rzucie rożnym i indywidualnym błędzie w kryciu naszego naszego pomocnika rywale doprowadzili do remisu. Po stracie bramki zdecydowanie zaatakowaliśmy i dwukrotnie za sprawą Konrada Smiatacza cieszyliśmy się ze strzelonych bramek. Prowadzenia nie oddaliśmy do końca pewnie wygrywając mecz finałowy.

• LKS Łużyczanka - DAF Dąbie 3-1 (bramki: Konrad Smiatacz ⚽⚽, Miłosz Kliński ⚽)

Poniżej końcowa klasyfikacja:

1. LKS Łużyczanka
  2. DAF Dąbie
  3. LZS Godziesze
  4. Gladiatorzy Pieruszyce 2010 (dziewczyny)
  5. Orły Zduńska Wola
  6. Orzeł Kawęczyn

Oprócz wygranego turnieju nasz zawodnik Konrad Smiatacz zdobył tytuł najlepszego strzelca za co otrzymał pamiątkową statuetkę. Gratulacje dla Konrada i całej drużyny za mądrą grę i duże doświadczenie mimo młodego wieku. Naszą drużynę reprezentowali: Wojtek Rzepecki, Konrad Smiatacz, Damian Janicki, Miłosz Kliński, Łukasz Jeziorny, Krzysiu Cegiełka i Kuba Krzywaźnia. Brawo :) Cieszy również nasza dobra gra pod kątem taktycznym, prawie wszystkie założenia taktyczne które zaplanowaliśmy zostały zrealizowane :)