Zwycięstwo w turnieju Victoria Cup rocznika 2005

W niedzielę 25 lutego wzięliśmy udział silnie obsadzonym turnieju Victoria Cup rocznika 2005 w Ostrzeszowie. Obok naszego zespołu wystąpił lider grupy mistrzowskiej rocznika 2005 w OZPN Kaliszu Marcinki Kępno, Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Victoria Ostrzeszów, Akademia Piłkarska Ostrzeszów oraz przedstawiciel województwa opolskiego Start Namysłów. My wystąpiliśmy najmłodszym składem, głównie chłopcami z roczników 2006-2008 mając na celu ogranie się w meczach przeciwko zespołom silniejszym fizycznie co ma zaprocentować w przyszłości. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z zespołem Akademii Piłkarskiej z Ostrzeszowa. Po dobrej grze i dwóch bramkach Kacpra Podgórskiego prowadziliśmy 2-0. W tym okresie bardzo dobrze w naszej bramce radził sobie Igor Kowalczyk. W ostatnich sekundach meczu ciesząc się z wygranej pozwoliliśmy rywalom na strzelenie honorowej bramki, ale ostatecznie odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo 2-1. W drugim meczu zagraliśmy z faworytem turnieju, z drużyną Marcinków Kępno. Od początku zarysowała się przewaga silniejszych fizycznie zawodników Kępna, którzy już po kilku minutach wyszli na prowadzenie. Po stracie gola, do końca meczu ambitnie dążyliśmy do strzelenia wyrównującej bramki co przyniosło nam spodziewany efekt w postaci ładnego strzału Tomka Kurmanka, ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem remisowym. W trzecim meczu zmierzyliśmy się z zespołem gospodarzy, z Victorią Ostrzeszów, którzy przed meczem z nami z kompletem punktów zajmowali pierwsze miejsce w tabeli. W tym meczu to jednak nasz zespół miał wyraźną przewagę stwarzając sobie kilka dobrych okazji do zdobycia bramki, ostatecznie wygrywając mecz 1-0, a strzelcem gola był jeden z naszych najmłodszych zawodników  Mikołaj Bednarz (rocznik 2008). W przedostatnim meczu przeciwko Startowi Namysłów znów prym wiedli nasi zawodnicy rocznika 2008 Mikołaj Bednarz i Szymon Podgórski. Właśnie po bramkach tych dwóch zawodników zwyciężyliśmy 2-0 (dwie asysty Eryka Cichosza) i w ostatnim meczu przeciwko Ostrovii Ostrów Wielkopolski, która do meczu z nami zanotowała komplet porażek nieoczekiwanie przystąpiliśmy w roli faworyta. Chyba zbyt szybko uwierzyliśmy w wygraną, bo po jednym ze starć pod naszą bramką ostrowianie wyszli na prowadzenie. Po stracie bramki wycofaliśmy bramkarza i do gry wszedł nasz dodatkowy zawodnik. Mimo wielu szans w końcowych minutach meczu nie udało się w tym meczu strzelić wyrównującej bramki, i mecz zakończył się wynikiem 0-1. W ostatnim meczu turnieju Marcinki Kępno zremisowały Z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 1-1 co dało nam zwycięstwo w całym turnieju. Podsumowując nasz występ w turnieju, celem było ogranie się wyróżniających chłopców z roczników 2006, 2007 i 2008 przeciwko starszym kolegom z rocznika 2005. Wynik był sprawą drugorzędną. W praktyce okazało się, że poza siłą fizyczną w niczym, nie ustępowaliśmy rywalom co może tylko cieszyć i co pokazuje jaki mamy potencjał. Ogromne brawa dla wszystkich zawodników. W turnieju nasz zespół reprezentowali: Dawid Szmaj, Igor Kowalczyk, Eryk Cichosz, Kacper Podgórski, Tomek Kurmanek, Alan Krawczyk, Jakub Garncarek, Marcel Owczarek, Mikołaj Bednarz i Szymon Podgórski. Podziękowania dla rodziców, którzy w tak licznym gronie przyjechali do Ostrzeszowa i dopingowali nasz zespół. Poniżej końcowa klasyfikacja turnieju oraz filmik na którym cieszymy się z końcowego triumfu.

1. GKS Orlik Kraszewice
  2. Marcinki Kępno