Zespół orlika w najlepszej piątce w wielkopolsce

W sobotę 24 listopada w Ostrowie Wlkp. odbył się turniej OZPN w Kaliszu w kategorii orlika starszego (rocznik 2008). W turnieju wystąpiło osiem najwyżej sklasyfikowanych zespołów w tej kategorii wiekowej w OZPN Kalisz:

• Akademia Reissa Jarocin
  • Stal Pleszew
  • Calisia 14 Kalisz
  • Pogoń Nowe Skalmierzyce
  • GKS Orlik Kraszewice
  • Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.
  • Astra Krotoszyn
  • Akademia Talentów Krotoszyn

Stawką był awans do grona pięciu najlepszych zespołów w wielkopolsce i występ 15 grudnia w Poznaniu ze zwycięzcami podobnych turniejów organizowanych przez OZPN Poznań, OZPN Piła, OZPN Leszno i OZPN Konin. W wyniku losowania nasz zespół trafił do grupy A wraz z Calisią 14 Kalisz, Akademią Talentów Krotoszyn oraz Stalą Pleszew. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z Calisią 14 Kalisz i po dobrej grze i bramce Szymona Cichosza pokonaliśmy zespół Calisii 1-0. W drugim meczu zmierzyliśmy się z drużyną Akademii Talentów Krotoszyn ponownie wygrywając, tym razem 2-1,a strzelcami bramek byli Szymon Cichosz i Bartek Ilski. W trzecim meczu grupowym którego stawką było pierwsze miejsce w grupie zremisowaliśmy 2-2 ze Stalą Pleszew a strzelcem obu bramek był Mikołaj Bednarz. Remis zapewnił nam pierwsze miejsce w grupie i awans do finału. W finale zmierzyliśmy się z Ostrovią Ostrów Wlkp. Finałowy mecz był wyrównany i zakończył się remisem wiec do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Jako pierwszy do wykonania rzutu karnego podszedł Szymon Podgórski i pewnym strzałem pokonał bramkarza z Ostrowa, za chwilę przy kolejnym strzale górą był nasz bramkarz Mikoiłaj Cebula, w drugiej serii Patryk Rzepecki podwyższył nasze prowadzenie na 2-0, a Mikołaj Cebula ponownie obronił strzał zawodnika Ostrovii i nasze zwycięstwo w turnieju finałowym OZPN stało się faktem. Podsumowując, cały nasz zespół zagrał bardzo dobrze, graliśmy zespołową piłkę, każdy z naszych zawodników był zagrożeniem dla przeciwników (aż pięciu naszych zawodników pokonywało bramkarza rywali), bardzo dobrze przez cały turniej bronił Mikołaj Cebula. Awans do grona najlepszych zespołów  w wielkoplsce jest tym większym sukcesem, że do rozgrywek w tej kategorii wiekowej w wielkopolsce zgłoszonych jest prawie 300 drużyn. W finale wojewódzkim wystąpi pięć zespołów (mistrzów okręgów) a stawką będzie awans do finału krajowego, który odbędzie się w lutym w Warszawie na Stadionie Narodowym. Dobra gra zespołowa przełożyła się na nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został zawodnik naszego klubu Szymon Cichosz. Nasz zespół na turnieju reprezentowali: Mikołaj Cebula, Szymon Podgórski, Patryk Rzepecki, Mikołaj Bednarz, Szymon Cichosz, Bartek Ilski i Mikołaj Zadka. Podziękowania dla p. Pawła Cichosza i p. Krzysztofa Bednarza, którzy podczas turnieju pełnili rolę trenerów.