Turniejowy debiut rocznika 2010 w Liskowie

W sobotę 24 lutego swój pierwszy turniej rozegrał nasz zespół rocznika 2010-2011. Turniej odbył się w Liskowie, a uczestniczyło w nim osiem zespołów. Obok naszej drużyny wystąpiły:

• KKS 1925 Kalisz
  • Olympic Wrocław
  • Kaliszanin Kalisz
  • AP Szczyt Szczytniki
  • Akademia Reissa Kalisz
  • Pogoń Nowe Skalmierzyce
  • KKS 1925 Kalisz II

Niestety z powodu chorób wielu naszych zawodników na turniej pojechaliśmy w bardzo skromnym pięcioosobowym składzie. Pierwszy mecz zagraliśmy z Akademią Piłkarską Szczytu Szczytniki. Od początku meczu uzyskaliśmy dużą przewagę stwarzając sobie wiele sytuacji, z których wykorzystaliśmy aż sześć zwyciężając w tym meczu 6-0. Dwie bramki w tym meczu zdobyli Oskar Ilski i Miłosz Wąsowicz a po jednej Antek Gabryś i Kuba Kubiak. W drugim meczu zmierzyliśmy się z drugim zespołem KKS-u Kalisz. Po zaciętym meczu i czterech golach Oskara Ilskiego zwyciężyliśmy 4-3 notując drugą wygraną w turnieju. W trzecim, czwartym i piątym meczu przeciwko pierwszemu zespołowi KKS-u Kalisz, Akademii Piłkarskiej Reissa i Olimpic Wrocław miał bardzo podobny przebieg i mimo ambitnej gry każdy z tych meczów przegraliśmy po 0-1. Szósty mecz przeciwko Pogoni Nowe Skalmierzyce nie wyszedł nam, zbyt dużo błędów indywidualnych sprawiło, że przegraliśmy 0-3. Ostatnim mecz grupowy z Kaliszaninem Kalisz był bardzo wyrównany i zakończył się sprawiedliwym wynikiem remisowym. Po fazie grupowej zajmowaliśmy szóste miejsce co sprawiło, że w dalszej fazie turnieju zagraliśmy o miejsca 5-8. W ósmym meczu przeciwko drugiej drużynie KKS-u Kalisz, z którą wygraliśmy w fazie grupowej 4-3  już po pierwszej minucie przegrywaliśmy 0-3. Mimo ambitnej gry nie zdołaliśmy odrobić strat, ostatecznie po dwóch bramkach Oskara Ilskiego i jednej Miłosza Wąsowicza przegraliśmy 3-6. W przedostatnim meczu z Akademią Piłkarską Szczytu Szczytniki po poprawnej grze w defensywie wygraliśmy 2-0, a bramki w tym meczu zdobyli Miłosz Wąsowicz i Antek Gabryś. Stawką ostatniego meczu było szóste miejsce w turnieju, o które zagraliśmy z gospodarzem turnieju, z Kaliszaninem Kalisz. Na kilka minut przed końcem meczu ładnym strzałem z rzutu wolnego na prowadzenie wyprowadził nas Oskar Ilski, w ostatniej minucie kaliszanie strzelili wyrównującego gola i mecz zakończył się wynikiem remisowym 1-1 co w ostatecznym rachunku dało nam szóste miejsce w turnieju. Podsumowując turniej, widać było, że jest to nasz debiut i że may jeszcze wiele elementów naszej gry do poprawy. Na pewno cieszy zaangażowanie i wola walki. Brawa dla wszystkich zawodników, którzy w piecioosobowym składzie musieli rywalizować z zespołami w których było kilkunastu graczy. Zebrane doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości. Nasz zespół na turnieju w Liskowie reprezentowali: Bartek Sibiński, Antek Gabryś, Miłosz Wąsowicz, Oskar Ilski i Kuba Kubiak. Poniżej końcowa klasyfikacja turnieju:

1. KKS 1925 Kalisz
  2. Olimpic Wrocław