Trzy wygrane, remis i trzy porażki w KKS Winter CUP

W sobotę 25 lutego wzięliśmy udział w turnieju Winter CUP KKS Kalisz 2017 w Kaliszu dla rocznika 2006. W turnieju wystąpiły:

1. KKS Kalisz I
  2. CKS Zbiersk
  3. Akademia Talentów Krotoszyn
  4. GKS Orlik Kraszewice
  5. MGLKS Wicher Dobra
  6. Ostrovia Ostrów Wlkp.
  7. Pogoń Nowe Skalmierzyce
  8. KKS Kalisz II

Turniej odbywał się według systemu,,każdy z każdym". W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z jednym z faworytów do końcowego zwycięstwa w turnieju, z zespołem Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski. Ku zdziwieniu wielu obserwatorów, przez cały mecz mięliśmy dużą przewagę stwarzając sobie wiele sytuacji do zdobycia bramek. Pierwsze dwa gole dla nas strzelił Alan Krawczyk, trzecią bramkę zdobył Tomek Kurmanek, czwartego gola strzelił Jakub Garncarek, a piątego Eryk Cichosz co przełożyło się na wysoką wygraną 5-1. Kolejne dwa mecze były do siebie bardzo podobne. Przeciwko Pogoni Nowe Skalmierzyce i Wichrowi dobra toczyliśmy wyrównane pojedynki, tracąc jedną bramkę i ulegając po 0-1. W czwartym meczu przeciwko CKS Zbiersk mięliśmy szansę na wygraną, ale po bramce Eryka Cichosza zremisowaliśmy 1-1. W piątym spotkaniu naszym przeciwnikiem była drużyna Akademii Talentów z Krotoszyna. Od początku meczu narzuciliśmy przeciwnikom swój styl gry stwarzając wiele okazji na strzelenie bramek, z których wykorzystaliśmy tylko jedną, ale ostatecznie zasłużenie po bramce Eryka Cichosza pokonaliśmy swoich przeciwników 1-0. W przedostatnim meczu zmierzyliśmy się ze zwycięzcą turnieju, z zespołem KKS Kalisz. Mecz był zacięty, sędzia zmuszony był często używać gwizdka, w meczu padła tylko jedna bramką, którą zdobyli kaliszanie wygrywając 1-0. W ostatnim meczu zagraliśmy z drużyną KKS Kalisz II. Przez cały mecz mięliśmy wyraźną przewagę zasłużenie wygrywając 3-1, a bramki w tym meczu zdobywali dla nas dwukrotnie Eryk Cichosz oraz Tomek Kurmanek. Dobra gra w turnieju przełożyła się na nagrody indywidualne. W najbardziej prestiżowej kategorii trenerzy wszystkich drużyn wybrali Eryka Cichosza, jako najlepszego zawodnika turnieju. Podsumowując nasz występ, z wielu rzeczy możemy się cieszyć, zdajemy sobie sprawę, że nad wieloma rzeczami musimy jeszcze pracować, aby poprawić naszą grę. Nasz turniejowy bilans to trzy zwycięstwa, jeden remis oraz trzy porażki. Strzeliliśmy 10 bramek tracąc 6, jako jedyny zespół w turnieju w żadnym meczu nie straciliśmy więcej niż jedną bramkę. Szkoda minimalnych porażek (trzy razy po 0-1), bo zaledwie trzy punkty dzieliły nas od tego, aby zając w turnieju drugie miejsce.

Komplet naszych wyników:

• GKS Orlik Kraszewice - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 5-1
  • GKS Orlik Kraszewice - Pogoń Nowe Skalmierzyce 0-1
  • GKS Orlik Kraszewice - MGLKS Wicher Dobra 0-1
  • GKS Orlik Kraszewice - CKS Zbiersk 1-1
  • GKS Orlik Kraszewice - Akademia Talentów Krotoszyn 1-0
  • GKS Orlik Kraszewice - KKS Kalisz I 0-1
  • GKS Orlik Kraszewice - KKS Kalisz II 3-1

Duże brawa dla wszystkich naszych zawodników za dobra, ambitną grę na turnieju, która przełożyła się na dobry wynik. Nasz zespół na turnieju KKS Kalisz Winter CUP 2017 reprezentowali: Eryk Cichosz Jakub Garncarek Julian Karwacki, Igor Kowalczyk (b) Alan Krawczyk Tomek Kurmanek Marcel Owczarek Janek Pacyna Mateusz Wiśniewski (b) i Jarek Tomczyk. Jako trenerzy zespół prowadzili Marcin Cichosz oraz Tomasz Owczarek.