Relacja z turnieju Orlika

W niedzielę 7 czerwca zorganizowaliśmy turniej piłkarski chłopców 10-letnich i młodszych. W turnieju uczestniczyło 5 drużyn. Oprócz naszych dwóch drużyn w turnieju udział wzięła drużyna Olimpii Brzeziny oraz dwa zespoły Calisii14 Kalisz. Był to idealny turniej do tego aby nauczyć się od starszych zawodników (ewentualnie rówieśników) aby sprawdzić się i zobaczyć ile jeszcze pracy przed nami. Chłopcy, tak jak mówiłem wiele razy przed tym turniejem, my trenujemy od dwóch miesięcy, nasi dzisiejsi rywale od dwóch lat. Zespół z Brzezin przed ostatni rok grał w meczach ligowych, drużyny z Kalisza grają w takich turniejach co tydzień, między innymi grali wczoraj w turnieju w Kaliszu i przedwczoraj na turnieju w Koźminie Wielkopolskim. Dla nas to był debiut. Gdyby naszym głównym celem było wygranie tego turnieju, to zrobilibyśmy jedną bardzo silną drużynę i jestem pewny, że bylibyśmy na podium, nie robilibyśmy zmian, żeby tylko wygrać te kilka meczy. Naszym GŁÓWNYM celem było to, aby niezależnie od prezentowanego poziomu KAŻDY mógł się sprawdzić się na tle bardzo mocnego przeciwnika. Pewnie, że robiliśmy proste błędy (dziwne gdyby ich nie było), ale oprócz tych błędów było bardzo dużo fajnych zagrań, było sporo składnych akcji, Naszemu zawodnikowi Tomkowi Kurmankowi zabrakło jednej bramki, żeby zostać królem strzelców całego turnieju ( a było blisko, niewykorzystany karny, poprzeczka po sytuacji sam na sam z bramkarzem). Tylko w naszej II drużynie grali chłopcy urodzeni w 2008 roku. Najmłodszy zawodnik w całym turnieju Mikołaj Bednarz który ma 6,5 roku strzelił między innymi bardzo  ładną bramkę utytułowanemu zespołowi z Kalisza (i miał szansę na kolejne). Dlaczego to wszystko piszę. Nie chciałbym chłopcy, abyście się zrażali bo nie wygraliśmy turnieju, bo straciliśmy dużo bramek, bo nie udało się skończyć turnieju na podium. Szukajmy tego, co było pozytywne, trenujmy a gwarantuję wam, ze nasza praca zacznie przynosić efekty. Wracając do turnieju I miejsce zajęła drużyna Calisii14 Kalisz I która w meczu o I miejsce pokonała 1-0 Olimpię Brzeziny. III miejsce zespół Calisii14 Kalisz II pokonał naszą starszą drużynę 3-2 (byliśmy blisko remisu, niestety w ostatniej akcji meczu nie wykorzystaliśmy rzutu karnego). V miejsce zajął nasz najmłodszy zespół (między innymi 2007, 2008 rocznik). Chciałbym podziękować chłopaki za walkę do samego końca, za ambicję i zdrowie które zostawiliście na murawie. Chciałbym również podziękować rodzicom za głośny doping który nam towarzyszył, jestem pewny, że ten doping dodawał chłopakom skrzydeł i również dzięki temu strzeliliśmy więcej bramek i mniej straciliśmy.

Końcowa klasyfikacja turnieju

1. Calisia14 Kalisz I             12 pkt.

2.Olimpia Brzeziny                 9 pkt.

3. Calisia14 Kalisz II               6 pkt.

4. Orlik Gmina Kraszewice I    3 pkt.

5. Orlik Gmina Kraszewice II    0 pkt.

Powiązana galeria: