Porażka z zespołem Gorzyczanki w lidze orlika

W rozwinięciu newsa relacja z ostatniego meczu w tym roku w lidze orlika przeciwko zespołowi Gorzyczanki Gorzyce Wielkie. W ostatnim tegorocznym meczu zagraliśmy z liderem tabeli, z zespołem Gorzyczanki. Od początku meczu niestety to lider z Gorzyc osiągnął przewagę i już w pierwszej akcji meczu po naszym indywidualnym błędzie w kryciu zdobył pierwszego gola, po kilku minutach i kolejnym naszym błędzie przegrywaliśmy 0-2. W 10 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez gości przegrywaliśmy już 0-3. Od tego momentu to nasz zespół osiągnął przewagę i po kolejnych kilku minutach po strzale z rzutu wolnego bramkę dla naszej drużyny strzelił Maks Dal Canton, po kolejnych kilku minutach mięliśmy szansę na strzelenie kontaktowej bramki, ale strzał naszego zawodnika z rzutu karnego był niestety niecelny, Mimo niewykorzystanej szansy po kolejnych kilku  minutach kontaktowego gola dla nas strzelił Alan Krawczyk i przegrywaliśmy tylko 2-3. W końcówce pierwszej połowy po jednej z kontr i naszym indywidualnym błędzie w kryciu zawodnicy z Gorzyc strzelili czwartego gola ustalając wynik pierwszej połowy na 2-4. W drugiej połowie przewagę osiągnęli zawodnicy Gorzyczanki stwarzając pod naszą bramką sytuacje do zdobycia goli z których wykorzystali aż cztery. My w końcówce po indywidualnej akcji Eryka Cichosza i ładnym strzale strzeliliśmy trzeciego gola i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3-8. Podsumowując mecz, wynik jest sprawiedliwy, drużyna Gorzyczanki była lepsza i wygrał zasłużenie. My niestety (pomijając fakt, że goście byli lepsi) wystraszyliśmy się lidera, czekaliśmy na piłkę zamiast robić ruch w jej kierunku, przegrywaliśmy pojedynki jeden na jeden. Musimy zdecydowanie częściej grać z drużynami lepszymi od nas, bo tylko grając z lepszymi od siebie możemy czegoś nauczyć się od tych zespołów jednocześnie poprawiając swoje umiejętności. W meczach w których wygrywamy wysoko cieszy wynik, ale takie mecze nie uczą nas wiele. Teraz czas na treningi na hali i miejmy nadzieję dużo wyjazdów na turnieje halowe w których zagramy z dobrymi drużynami.