Lekcja futbolu od zespołu orlików Zagłebia Lubin

W czwartek 8 listopada nasz zespół orlika starszego w meczu sparingowym zmierzył się z jedną z najlepszych drużyn (jeśli nie najlepszą) w Polsce w tej kategorii wiekowej, z zespołem Zagłębia Lubin. Już sam mecz i pobyt w Akademii Zagłębia to dla nas wielka atrakcja. Przed meczem dowiedzieliśmy się, że w Zagłębiu Lubin trenuje prawie pięćdziesięciu wyselekcjonowanych chłopców z rocznika 2008 podzielonych według umiejętności na trzy grupy i my zagramy z tą najlepszą grupą. Mecz składał się z trzech części, każda po 20 minut. Przez całe spotkanie dużą przewagę posiadali zawodnicy Zagłębia stwarzając sobie dużo okazji do zdobycia bramek, z których wiele zamienili na bramki. Nam mimo kilku sytuacji ta sztuka nie udała się. Nie zrażamy się, mecz z tak trudnym rywalem na pewno zaprocentuje w przyszłości. Po takim meczu widać jak wiele jeszcze pracy przed nami. Po meczu trenerzy Zagłębia Lubin wyróżnili dwóch naszych zawodników: Mikołaja Bednarza i Bartka Ilskiego, zapisując ich dane i zapewniając nas, że wkrótce zostaną powołani na turnieje w których Zagłębie będzie brało udział  i zostaną poddani szczegółowej obserwacji. My gratulujemy nie tylko Bartkowi i Mikołajowi, ale całej drużynie, która dała z siebie wszystko i przez całe sześćdziesiąt minut ambitnie walczyła z lepszym rywalem. Nasz zespół w meczu z Zagłębiem reprezentowali: Mikołaj Cebula, Szymon Cichosz, Szymon Podgórski, Bartek Ilski, Patryk Rzepecki, Mikołaj Zadka, Mikołaj Bednarz, Marcin Bachór i Adam Wabnik. Poniżej galeria z meczu w Lubinie.

Powiązana galeria: