Kolejne turniejowe zwycięstwo rocznika 2006

W sobotę 27 stycznia dwa nasze zespoły wzięły udział w ogólnopolskim turnieju rocznika 2006 w Doruchowie. W turnieju wystartowało osiem drużyn: KB Doruchów I, GKS Orlik Kraszewice, Marcinki Kępno, Strażak Słupia, Gal Gaz Galewice, AP Ostrzeszów, GKS Orlik Kraszewice II i KB Doruchów II. Nasz zespół granatowo-czerwonych trafił do grupy A gdzie w meczach grupowych zmierzył się z zespołami z Ostrzeszowa, Marcinkami Kępno i KB Doruchów I.Niestety mimo ambitnej gry to rywale wychodzili zwycięsko z tych potyczek i po fazie grupowej przyszło nam mierzyć się o pozycje 5-8. W pierwszym meczu fazy pucharowej zagraliśmy z kB Doruchów II. Po niezłym meczu to jednak zespół gospodarzy zwyciężył i przyszło nam zagrać o siódme miejsce z pierwszym zespołem z Doruchowa. Ostatecznie w tym meczu zwyciężył zespół z Doruchowa i nasza druga drużyna zajęła ósme miejsce w turnieju. Nasz zespół granatowo-czerwonych reprezentowali: Mateusz Wiśniewski, Julian Karwacki, Szymon Cichosz, Mikołaj Szyszka, Jarek Tomczyk, Wojtek Sośnicki, Konrad Zadka i Wiktor Krawczyk. Nasz zespół pomarańczowych zagrał w grupie B i w pierwszym meczu zmierzył się z zespołem Strażaka Słupia zwyciężając 1-0 po golu Jakuba Garncarka. W drugim meczu zagraliśmy z drugim zespołem z Doruchowa. Przez cały mecz mięliśmy przewagę i zwyciężyliśmy 4-1 po dwóch bramkach Tomka Kurmanka, jednej Jakuba Garncarka i jednej samobójczej. W ostatnim meczu grupowym z Gal Gaz Galewice podobnie jak we wcześniejszym wygraliśmy 4-1 a autorami goli byli: dwukrotnie Marcel Owczarek oraz Tomek Kurmanek i Jakub Garncarek. W półfinale zmierzyliśmy się z zespołem Marcinków Kępno, które do meczu z nami nie zaznały porażki. Przez cały mecz kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku zasłużenie zwyciężając 3-1 po dwóch bramkach Tomka Kurmanka oraz jednej Mikołaja Bednarza. W meczu finałowym zagraliśmy z zespołem z Ostrzeszowa. Niestety przy próbie rozegrania piłki przytrafił nam się indywidualny błąd i rywale wyszli na prowadzenie. Do końca meczu ambitnie dążyliśmy do wyrównania i na dwie minuty przed końcem po zagraniu Tomka Kurmanka gola strzelił Marcel Owczarek. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu sędzia podyktował rzut karny dla przeciwników, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Igor Kowalczyk broniąc strzał zawodnika z Ostrzeszowa. O zwycięstwie w turnieju zadecydowały rzuty karne, w których bardzo dobrze spisał się Igor Kowalczyk broniąc dwa rzuty karne. Z kolei my byliśmy w tym elemencie bezbłędni, i gole Tomka Kurmanka i Marcela Owczarka zapewniły nam zwycięstwo w całym turnieju. Nasz zespół pomarańczowych na turnieju reprezentowali: Igor Kowalczyk, Alan Krawczyk, Marcel Owczarek, Mikołaj Bednarz, Tomek Kurmanek, Janek Pacyna i Jakub Garnacarek. Bardzo dobry wynik zespołowy przełożył się na nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju głosami wszystkich trenerów został wybrany Tomek Kurmanek, Tomek oprócz tytułu najlepszego zawodnika został również królem strzelców. Ponadto Igor Kowalczyk został sklasyfikowany na drugim miejsce w klasyfikacji bramkarzy. Brawa dla wszystkich naszych zawodników z obu drużyn.

Poniżej końcowa klasyfikacja turnieju:

1. GKS Orlik Kraszewice I
  2. AP Ostrzeszów
  3. Marcinki Kępno
  4. Strażak Słupia
  5. Gal Gaz Galewice
  6. KB Doruchów II
  7. KB Doruchów I
  8. GKS Orlik Kraszewice II

Poniżej relacja video z rzutów karnych z finałowego meczu

Poniżej galeria z turnieju.

Powiązana galeria: