Drugie miejsce rocznika 2006 w Kraszewicach

Drugie miejsce rocznika 2006  w Kraszewicach

W sobotę 24 czerwca dwa nasze zespoły rocznika 2006 i młodsi wzięły udział w wojewódzkim turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Kraszewice. W turnieju wystąpiło siedem drużyn z kilku powiatów czyli:

• GKS Orlik Kraszewice I
  • Prosna Kalisz
  • Akademia Reissa Brzeziny
  • Strażak Słupia
  • Calisia 14 Kalisz
  • LUKS Maraton Czajków
  • GKS Orlik Kraszewice II

Nasz zespół GKS Orlik Kraszewice II (występujący w zielonych strojach) po, bardzo wyrównanym meczu i ładnej bramce z rzutu wolnego Szymona Cichosza  uległ naszemu zespołowi GKS Orlik Kraszewice I 1-2. W drugim meczu zagraliśmy z Akademią Reissa Brzeziny. Mimo kilku szans z obu stron na strzelenie bramki mecz zakończył się wynikiem remisowym 0-0. W trzecim meczu zagraliśmy ze Strażakiem Słupia, mimo ambitnej gry, w końcowych minutach rywale byli lepsi i zwyciężyli w tym pojedynku.. W czwartym meczu zmierzyliśmy się z LUKS Maraton Czajków. Przez cały mecz mięliśmy przewagę dobrze grając piłką i po dwóch golach Jarka Tomczyka wygraliśmy 2-0. Przedostatni mecz z Calisią 14 Kalisz po dobrej grze przegraliśmy minimalnie 0-1. Ostatni mecz z Prosną Kalisz decydował o końcowej lokacie, wygrana dawała nam miejsce tuż za podium, porażka oznaczała zakończenie turnieju na szóstym miejscu. Niestety mecz lepiej zaczęli kaliszanie już na początku strzelając bramkę i wygrywając mecz. Ostatecznie zajęliśmy szóste miejsce w turnieju. Nasz zespół zielonych w turnieju reprezentowali: Mateusz Wiśniewski, Tomek Kubasik, Szymon Cichosz, Szymon Podgórski, Bartek Ilski, Wojtek Sośnicki, Wiktor Krawczyk, Jarek Tomczyk, Janek Pacyna i Jacek Baś. Nasz zespół GKS Orlik Kraszewice I występujący w pomarańczowych strojach w pierwszym pojedynku derbowym po wyrównanym meczu pokonał swoich kolegów 2-1 po golach Marcela Owczarka (asysta Eryk Cichosz) oraz Eryka Cichosza. W drugim meczu zmierzyliśmy się z Prosną Kalisz wygrywając to spotkanie 1-0 po bramce Mikołaja Bednarza (asysta Eryk Cichosz). W trzecim meczu zagraliśmy z Akademią Reissa Brzeziny. Cały mecz toczył się przy dużej przewadze naszego zespołu i zakończył się wysokim zwycięstwem 4-0. Bramki w tym meczu zdobyli: Tomek Kurmanek (akcja indywidualna), Tomek Kurmanek (asysta Eryk Cichosz), Eryk Cichosz (asysta Mikołaj Bednarz) i Tomek Kurmanek (asysta Eryk Cichosz). W czwartym meczu przeciwko Strażakowi Słupia wygrana praktycznie gwarantowała nam zwycięstwo w turnieju, jeszcze na kilka sekund przed końcem meczu po golu Tomka Kurmanka zasłużenie prowadziliśmy 1-0, niestety w ostatniej akcji meczu po rzucie rożnym i indywidualnym błędzie w kryciu rywale wyrównali na 1-1. Mecz przeciwko LUKS Maraton Czajków toczył się przy przewadze naszej drużyny, ostatecznie po trzech golach Tomka Kurmanka (dwie asysty Eryka Cichosza) wygrywamy pewnie 3-1. W ostatnim meczu przeciwko Calisii 14 Kalisz potrzebowaliśmy wygranej, aby zająć pierwsze miejsce w turnieju, niestety świadomość wagi spotkania trochę nas przerosła , już na początku po indywidualnym błędzie  w kryciu kalisznie wyszli na prowadzenie. W końcowych minutach chcąc odrobić straty odsłoniliśmy się w formacji obronnej i ponieśliśmy pierwszą porażkę w turnieju przegrywając po rzucie karnym ten mecz 0-2 i zajmując w turnieju bardzo dobre drugie miejsce. Nasz zespół pomarańczowych w turnieju reprezentowali: Igor Kowalczyk, Alan Krawczyk, Marcel Owczarek, Mikołaj Bednarz, Eryk Cichosz, Jakub Garncarek, Tomek Kurmanek, Maciek Wabnik i Mikołaj Szyszka. Dobry wynik obu naszych zespołów przełożył się na nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem całego turnieju został Tomek Kurmanek. Podsumowując turniej, obie nasze drużyny zagrały dobre spotkania, zespół zielonych, złożony głównie z młodszych zawodników do ostatniego meczu walczył o miejsce tuż za podium. Zespół pomarańczowych był z kolei blisko zwycięstwa w całym turnieju, ostatecznie zajmując drugie miejsce. Obu naszym zespołom należą się gratulacje za osiągnięty wynik i dobrą grę.

Poniżej końcowa tabela turnieju:

1. Strażak Słupia
  2. GKS Orlik Kraszewice I