Dobry występ zespołu młodzika na JomaCup 2018 w Liskowie

W sobotę 24 listopada nasz zespół młodzika starszego wziął udział w silnie obsadzonym ogólnopolskim turnieju piłkarskim JOMA Cup w Liskowie. W turnieju udział wzięło 10 zespołów:

• Górnik Konin
  • KKS Kalisz
  • Orlik Kraszewice
  • Yelolw Bolesławiec
  • KB Doruchów
  • Prosna Kalisz
  • Talent Burzenin
  • Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.
  • Włókniarz 1925 Kalisz
  • Górnik Konin II

Organizator przydzielił nas do grupy wspólnie z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp., Yellow Bolesławiec, Górnikiem Konin i Włókniarzem 1925 Kalisz. W pierwszych dwóch meczach zmierzyliśmy się z dwoma najlepszymi zespołami na turnieju które zdobyły pierwsze i drugie miejsce. Oba mecze były podobne, w obu meczach po indywidualnych błędach w kryciu straciliśmy bramki i próbując odrobić straty nadzialiśmy się na kontry rywala i mecze zakończyliśmy wynikami 0-2. W trzecim meczu zagraliśmy z Górnikiem Konin. Po dobrej grze i bramce Eryka Cichosza zremisowaliśmy 1-1. W ostatnim meczu grupowym naszym rywalem był Włókniarz 1925 Kalisz. Podobnie jak w meczu z Górnikiem Konin mecz zakończył się wynikiem remisowym, tym razem 0-0 i w dalszej części turnieju wraz z Włókniarzem 1925 Kalisz zmierzyliśmy się w tzw. lidze Europy (miejsca 7-10) z zespołami KB Doruchów oraz Talentu Burzenin. W pierwszym meczu w LE zmierzyliśmy się z KB Doruchów i po dobrej grze zwyciężyliśmy 2-1 a strzelcami bramek byli Szymon Maciejewski i Eryk Cichosz. W ostatnim turniejowym meczu pewnie pokonaliśmy zespół Talentu Burzenin 2-0 po bramkach Marcela Owczarka i Tomka Kurmanka. Podsumowując zagraliśmy sześć spotkań z silnym rywalami. Dwa mecze przegraliśmy, dwa zremisowaliśmy i dwa wygraliśmy. W każdym pokazaliśmy, ze potrafimy grać w piłkę i za to duże brawa dla całej drużyny. Nasz zespół na turnieju w Liskowie reprezentowali: Igor Kowalczyk, Eryk Cichosz, Alan Krawczyk, Tomek Kurmanek, Marcel Owczarek, Szymon Maciejewski, Kuba Garsztka i Dawid Gracz. Trenerem naszej drużyny na turnieju był p. Tomasz Owczarek któremu bardzo dziękujemy. Podziękowania również dla Urzędu Gminy w Kraszewicach za zapewnienie transportu na turniej.