Dobry występ w turnieju 2009 rocznika w Liskowie

W niedzielę 4 lutego nasz zespól rocznika 2009 wystąpił na ogólnopolskim turnieju rocznika 2009 w Liskowie. W turnieju udział wzięło 10 klubowych zespołów:

• Centra Ostrów Wlkp.II

Nasz zespół został przydzielony do grupy A wraz pierwszym zespołem KKS 1925 Kalisz, pierwszym zespołem Centry Ostrów Wlkp, Akademią Czecha Ostrzeszów i Kaliszaninem Kalisz. W pierwszym meczu zagraliśmy z gospodarzami turnieju, z zespołem Kaliszanina Kalisz. Już po kilku minutach po golu Adama Wabnika i dwóch Patryka Rzepeckiego prowadziliśmy 3-0, w ostatniej minucie gospodarze strzelili dwa gole, ale mecz zakończył się wygraną naszego zespołu 3-2. W drugim meczu zmierzyliśmy się z pierwszym zespołem KKS 1925 Kalisz i mimo ambitnej gry to zespół z Kalisza zwyciężył w tym spotkaniu. W trzecim meczu naszym rywalem był jak się okazało późniejszy zwycięzca całego turnieju drużyna Akademii Czecha Ostrzeszów. Po dobrej grze i bramce Patryka Rzepeckiego jeszcze na dwie minuty przed końcem meczu był remis 1-1, ale w końcówce zagraliśmy mało dokładnie i to rywale zakończyli zwycięsko ten mecz. Stawką ostatniego meczu z pierwszym zespołem Centry Ostrów Wlkp był awans do najlepszej szóstki turnieju. Przez cały mecz przewaga należała do naszej drużyny i ostatecznie po ładnej bramce z dystansu Patryka Rzepeckiego pokonaliśmy zespół z Ostrowa 1-0. Po awansie do tzw. ,,Ligii Mistrzów" w drugiej fazie turnieju zagraliśmy z trzema najlepszymi zespołami grupy A czyli Akademią Talentu Burzenin, KB Doruchów i CKS Zbiersk. Mecz z kolegami z Doruchowa, którzy ostatecznie zajęli trzecie miejsce na turnieju był wyrównany, ale dzięki indywidualnej akcji Patryka Rzepeckiego w ostatnich sekundach to my cieszyliśmy się ze zwycięstwa 1-0. Przedostatni mecz z Akademią Talentów rozpoczęliśmy bardzo pechowo, bo już po kilku minutach po samobójczym trafieniu, to rywale prowadzili 1-0. Mimo naszych starań, i wielu sytuacji bramkowych nie udało odrobić się strat i takim wynikiem zakończył się ten mecz. W ostatnim meczu z CKS Zbiersk już od początku uzyskaliśmy dużą przewagę i już po kilku minutach po strzale Patryka Rzepeckiego wyszliśmy na prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca meczu. Na turnieju nasz zespół reprezentowali: Kuba Janas, Patryk Rzepecki, Alan Tyjon, Adam Wabnik, Wiktor Pacyna, Oskar Drabikowski, Patryk Podgórski i Dominik Pilarczyk. Brawo dla wszystkich zawodników, którzy reprezentowali nasz klub na turnieju. Podsumowując, nasz występ na turnieju można uznać za udany, w siedmiu meczach z czołowymi zespołami na turnieju odnieśliśmy cztery zwycięstwa, co dało nam piąte miejsce w turnieju, z jednym punktem straty do podium. Najważniejsza była jednak dobra zabawa i spędzenie czasu na sportowo. Poniżej końcowa klasyfikacja turnieju: