Awans do finału wojewódzkiego w Pucharze Tymbarka

W środę 17 kwietnia aż pięć naszych drużyn zagrało  w finale powiatowym w turnieju ,,Z podwórka na stadion" o Puchar Tymabarka w Ostrzeszowie.
W rozgrywkach rocznika 2012/2013 zagrały drużyny:

• LKS Łużyczanka
  • ZSP Rojów
  • SP Czajków
  • SP Ostrzeszów
  • SP Mikstat

My zagraliśmy w grupie A i uzyskaliśmy wyniki:

• LKS Łużyczanka - Zefka Kobyla Góra 6-1 (Adam Krajewski ⚽⚽⚽, Kuba Krzywaźnia ⚽⚽⚽)
  • LKS Łużyczanka - SP Czajków 1-2 (Miłosz Kliński ⚽)
  • LKS Łużyczanka - ZSP Rojów 3-8 (Miłosz Kliński ⚽⚽⚽)

W swojej grupie zajęliśmy trzecie miejsce i nie awansowaliśmy do dalszego etapu rozgrywek. Naszą drużynę reprezentowali: Damian Janicki, Adam Krajewski, Konrad Smiatacz, Miłosz Kliński, Łukasz Jeziorny, Marcel Grzegorek, Wojtek Rzepecki, Filip Rzepecki, Kuba Krzywaźnia i Krzysiu Cegiełka.

W rozgrywkach rocznika 2014/2015 zagrały drużyny:

• LKS Łużyczanka I
  • LKS Łużyczanka II
  • ZSP Rojów
  • SP Ostrzeszów
  • SP Mikstat

LKS Łużyczanka I zagrała w grupie A i uzyskała wyniki:

• LKS Łużyczanka I - SP Ostrzeszów 5-6 (Maks Rzepecki ⚽⚽, Zuzia Jabłońska ⚽⚽, Natan Heliński ⚽)
  • LKS Łużyczanka I - SP Mikstat 6-3 (Wojtek Gałka ⚽⚽⚽, Natan Heliński ⚽, Bartek Zawada ⚽)
  • LKS Łużyczanka I - Zefka Kobyla Góra 4-1 (Natan Heliński ⚽, Wojtek Gałka ⚽, Maks Rzepecki ⚽, Nikodem Baś)

W swojej grupie zajęliśmy drugie miejsce i nie awansowaliśmy do dalszego etapu rozgrywek. Naszą drużynę reprezentowali: Natan Heliński, Zuzia Jabłońska, Bartek Zawada, Igor Bednarz, Bartek Wiza, Maks Rzepecki, Nikodem Baś, Mikołaj Dąbrowski i Wojtek Gałka.

LKS Łużyczanka II zagrała w grupie B i uzyskała wyniki:

• LKS Łużyczanka II - Giganciki Doruchów 4-2 (Jurek Łuszczek ⚽⚽, Janek Kolanek ⚽, Samobójcza ⚽ )
  • LKS Łużyczanka II - SP Mąkoszyce 3-5 (Miłosz Górecki ⚽⚽, Jurek Łuszczek ⚽)
  • LKS Łużyczanka II - ZSP Rojów 2-9 (Jurek Łuszczek ⚽⚽)

W swojej grupie zajęliśmy trzecie miejsce i nie awansowaliśmy do dalszego etapu rozgrywek. Naszą drużynę reprezentowali: Tymek Drabikowski, Miłosz Górecki, Janek Kolanek, Szymon Grzegorek, Jurek Łuszczek, Czarek Wójcik i Wiktor Grobelny.

W rozgrywkach rocznika 2016/2017 zagrały drużyny:

• LKS Łużyczanka I
  • LKS Łużyczanka II
  • SP Mikstat

Oba nasze zespoły zagrały po pięć spotkań i uzyskały wyniki:

• LKS Łużyczanka II - SP Mąkoszyce 2-4 (Wojtek Mielczarek ⚽⚽)
  • LKS Łużyczanka II - SP Mikstat 1-3 (Wojtek Mielczarek ⚽)
  • LKS Łużyczanka II - LKS Łużyczanka I 1-6 (Dawid Wągrowski ⚽)
  • LKS Łużyczanka II - Giganciki Doruchów 1-2 (Wojtek Mielczarek ⚽)
  • LKS Łużyczanka II - Zefka Kobyla Góra 5-3 (Wojtek Mielczarek ⚽⚽⚽, Miłosz Dąbrowski ⚽, Aron Mucha ⚽)

W turnieju zajęliśmy (LKS Łużyczanka II) piąte miejsce i nie awansowała do finału wojewódzkiego. Naszą drużynę reprezentowali: Wojtek Mielczarek, Aron Mucha, Mikołaj Olejnik, Miłosz Dąbrowski, Adam Żeleźny, Dawid Wągrowski, Wojtek Puchała i Miłosz Siankiewicz.

• LKS Łużyczanka I - SP Mikstat 2-1 (Wojtek Adamus ⚽, Franek Pietrucha ⚽)
  • LKS Łużyczanka I - Giganciki Doruchów 5-0 (Wojtek Adamus ⚽⚽, Franek Pietrucha ⚽⚽, Mateusz Zawada ⚽)
  • LKS Łużyczanka I - LKS Łużyczanka II 6-1 (Krystian Pietrucha ⚽⚽, Wojtek Adamus ⚽⚽, Wiktor Jabłoński ⚽⚽)
  • LKS Łużyczanka I - Zefka Kobyla Góra 11-1 (Franek Pietrucha ⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Wojtek Adamus ⚽⚽⚽, Mateusz Zawada ⚽, Wiktor Jabłoński ⚽)
  • LKS Łużyczanka I - SP Mąkoszyce 5-0 ((Franek Pietrucha ⚽, Wojtek Adamus ⚽, Mateusz Zawada ⚽, Wiktor Jabłoński ⚽, Krystian Pietrucha ⚽)

Po wygraniu wszystkich meczów w turnieju zajęliśmy (LKS Łużyczanka I) pierwsze miejsce i awansowaliśmy do finału wojewódzkiego który 17 maja z udziałem 32 drużyn (mistrzów swoich powiatów) zostanie rozegrany na stadionie we Wrześni. LKS Łużyczanka będzie reprezentować powiat ostrzeszowski. Naszą drużynę reprezentowali: Wojtek Adamus, Wiktor Jabłoński, Franek Pietrucha, Krystian Pietrucha, Stasiu Krajewski, Mateusz Zawada i Milan Grzegorek. Godnym odnotowania jest fakt, że to trzecie z rzędu zwycięstwo w powiatowym finale Pucharu Tymbarka w kategorii U8. W tym roku zwyciężyliśmy rocznikiem 2016, rok temu zwycięzcą został nasz zespół rocznika 2015 a dwa lata temu zwycięzcą został nasz zespół rocznika 2014.

OGROMNE BRAWA i GRATULACJE dla wszystkich pięciu naszych zespołów, każdy dał z siebie wszystko i zagrał na miarę swoich możliwości. PODZIĘKOWANIA dla rodziców i dla Urzędu Gminy w Kraszewicach za pomoc w organizacji transportu na turniej (przy pięciu zespołach nie było to łatwe). Dziękujemy również klubowi Maraton Czajków z którego kilku chłopaków reprezentowało nasz zespół.