Zwycięstwo w turnieju KB Doruchów rocznika 2006

W sobotę 12 stycznia dwa nasze zespoły wzięły udział w ogólnopolskim turnieju rocznika 2006 w Doruchowie. W turnieju wystąpiło dziesięć zespołów:

• Akademia Piłkarska Kao
  • GKS Orlik Kraszewice I
  • Strażak Słupia
  • LKS Dąb Dębnica
  • KB Doruchów II
  • UKS Gal Gaz Galewice
  • Maraton Czajków
  • GKS Orlik Kraszewice II
  • KB Doruchów I
  • KKS Kalisz

My w turnieju wystawiliśmy dwa zespoły. Zespół Orlika Kraszewice I wystąpił w pomarańczowych strojach. W pierwszym meczu grupowym zmierzyliśmy się z Piłkarską Akademią Kao. Mimo optycznej przewagi zagraliśmy nieskutecznie, a w końcówce meczu przeciwnicy wykorzystali nasz błąd indywidulany w kryciu i wygrali 1-0. Kolejne dwa mecze z drużynami Strażaka Słupia i KB Doruchów to mimo dobrej gry ponownie brak skuteczności i oba mecze zakończyły się remisami 0-0. W ostatnim meczu grupowym naszym rywalem była drużyna LKS Dąb Dębnica. Cały mecz toczył się przy naszej wyraźnej przewadze i po bramkach Szymona Maciejewskiego i Alana Krawczyka wygraliśmy 2-0. W pierwszym meczu o miejsca 5-8 zmierzyliśmy się z zespołem KKS Kalisz. Po dobrej grze i golu Miłosza Pilarczyka pokonaliśmy zespół z Kalisza 1-0 dzięki czemu o piąte miejsce w turnieju mogliśmy zmierzyć się z drużyną Akademii Piłkarskiej Kao. Mimo wyrównanego meczu to jednak nasi przeciwnicy wyszli zwycięsko z tej potyczki zajmując piąte miejsce. My zajęliśmy dobre szóste miejsce na turnieju notując dwie wygrane, dwa remisy i dwie porażki. Nasz zespół pomarańczowych na turnieju reprezentowali: Julian Karwacki, Alan Krawczyk, Szymon Cichosz, Szymon Maciejewski, Miłosz Pilarczyk, Szymon Podgórski i Dawid Gracz. Brawa dla wszystkich zawodników za mądrą i ambitną grę na turnieju. Zespół Orlika Kraszewice II wystąpił w granatowych strojach. W pierwszym meczu grupowym zmierzyliśmy się z zespołem Gal Gaz Galewice. Początek meczu to nasza przewaga i szybko zdobyta bramka przez Mikołaja Bednarza. Niestety później przytrafiły nam się dwa błędy indywidualne w obronie i to rywal wyszedł na prowadzenie 2-1. W końcówce chcąc odrobić straty zaryzykowaliśmy zmianę ustawienia co wykorzystali zawodnicy z Galewic podwyższając na 3-1 i takim wynikiem ten mecz zakończył się. W drugim meczu pokonaliśmy drużynę z Czajkowa 4-2 po trzech bramkach Tomka Kurmanka i jednej Mikołaja Bednarza. W trzecim meczu wygraliśmy z zespołem KB Doruchów I 4-1, a gole w tym meczu zdobyli Eryk Cichosz, Marcel Owczarek, Tomek Kurmanek i Mikołaj Bednarz. Ostatni mecz fazy pucharowej z KKS Kalisz decydował o awansie do najlepszej czwórki turnieju. Zawodnikom z Kalisza wystarczał remis, my musieliśmy zdpbyć w tym meczu trzy punkty. Od początku meczu uzyskaliśmy optyczną przewagę, która zaowocowała ładną bramką z rzutu wolnego Marcela Owczarka. Po strzeleniu przez nas gola przewagę osiągnął zespół z Kalisza, ale dzięki mądrej grze w defensywie udało nam się utrzymać wynik 1-0 do końca meczu. W meczu półfinałowym po bramkach Mikołaja Bednarza i Eryka Cichosza pokonaliśmy Strażaka Słupia 2-1 awansując do finału. Cały mecz finałowy z Gaz Gal Galewice toczył się przy naszej dużej przewadze, stworzyliśmy wiele sytuacji bramkowych i mimo niewykorzystanego rzutu karnego pewnie wygraliśmy 4-0 po dwóch golach Tomka Kurmanka oraz po jednej Marcela Owczarka i Mikołaja Bednarza tym samym wygrywając cały turniej. Nasz zespół granatowych na turnieju reprezentowali: Mateusz Wiśniewski, Marcel Owczarek, Eryk Cichosz, Tomek Kurmanek, Mikołaj Bednarz, Tomek Kubasik, Wiktor Krawczyk i Maciek Wabnik. Również duże brawa dla wszystkich zawodników z zespołu granatowych za mądrą i ambitną grę na turnieju. Dobra gra zespołowa przełożyła się na nagrody indywidualne. Królem strzelców został Tomek Kurmanek, a drugie miejsce w tej klasyfikacji zajął Mikołaj Bednarz. Dziękujemy Urzędowi Gminy w Kraszewicach za zapewnienie transportu na turniej. Poniżej końcowa klasyfikacja turnieju:

1. GKS Orlik Kraszewice II
  2. UKS Gal Gaz Galewice