Zespół Orlika Starszego wicemistrzem Wielkopolski

W sobotę 15 grudnia nasz zespół Orlika Starszego wziął udział w wojewódzkim finale rozgrywek o Puchar Prezesa PZPN, który odbył się w Murowanej Goślinie. W sobotnim turnieju wystąpiło pięć mistrzowskich zespołów reprezentujących swoje okręgi:

• Akademia Piłkarska Reissa Poznań (mistrz okręgu OZPN Poznań)
  • Football Academy Piła (mistrz okręgu OZPN Piła)
  • Sparta Miejska Górka (mistrz okręgu OZPN Leszno)
  • GKS Orlik Kraszewice (mistrz okręgu OZPN Kalisz)
  • Górnik Konin (mistrz okręgu OZPN Konin)

Niestety w związku z kontuzjami i chorobami na turniej pojechaliśmy bardzo osłabieni, zaledwie w sześcioosobowym składzie, tylko z jednym zawodnikiem na ławce rezerwowych. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z zespołem Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań. Dla drużyny z Poznania był to drugi mecz w turnieju, a my nim weszliśmy w swój rytm meczowy po niespełna czterech minutach przegrywaliśmy 0-3. Po czterech minutach graliśmy już ,,swoją piłkę" ale wynik nie zmienił się już do końca meczu. W drugim meczu zagraliśmy z drużyną Sparty Miejska Górka. W meczu posiadaliśmy przewagę optyczną, rywale bronili się i szukali swojej szansy na kontrę. Po jednej z naszych strat przy rozegraniu piłki przeciwnicy wyszli z kontrą i w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem strzelili bramkę. Po kilku minutach Mikołaj Bednarz przeprowadził indywidualną akcję, ale mając przed sobą bramkarza Sparty został sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Szymon Cichosz. Do końca meczu posiadaliśmy przewagę, której nie udało udokumentować bramką i mecz zakończył się wynikiem remisowym 1-1. Niestety kontuzji w tym meczu doznał Bartek Ilski i w kolejnym meczu musieliśmy radzić sobie bez zawodnika rezerwowego. W trzecim meczu naszym przeciwnikiem był zespół Football Academy Piła. Od początku meczu zaatakowaliśmy zawodników z Piły stwarzając sobie sytuacje bramkowe, po jednej z nich w dogodnej sytuacji znalazł się Mikołaj Bednarz i pewnym strzałem wyprowadził nas na prowadzenie. Niestety na kilka minut przed końcem kontuzji doznał Szymon Cichosz i końcówkę meczu graliśmy osłabieni brakiem jednego zawodnika, ale graliśmy bardzo mądrze i zasłużenie pokonaliśmy naszych kolegów z Piły 1-0. Przed ostatnim meczem mięliśmy zdolnych do gry tylko trzech zawodników z pola a naszym rywalem miał być lider tabeli przed ostatnią kolejką czyli zespół Górnika Konin. Aby wygrać turniej musieliśmy pokonać zespół z Konina grając z jednym zawodnikiem mniej oraz liczyć na stratę punktów przez zespół z Poznania. Od początku meczu z Górnikiem Konin mimo personalnego osłabienia graliśmy mądrzej umiejętnie broniąc się i wyprowadzając groźne kontrataki, po jednym z nich Mikołaj Bednarz trafił w słupek bramki zespołu z Konina. Na pięć minut przed końcem meczu Patryk Rzepecki po przyjęciu piłki przedryblował zawodników z Konina i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Górnika umieścił piłkę w siatce. Do końca meczu rywale starali się o wyrównującego gola, ale bardzo dobrze funkcjonowała nasza obrona na czele z naszym bramkarzem Mikołajem Cebulą i ostatecznie pokonaliśmy zespół z Konina 1-0. Do pełni szczęścia i zwycięstwa w turnieju zabrakło straty punktów przez Akademię Piłkarską Reissa z Poznania, która wygrywając swój ostatni mecz wyprzedziła nas w końcowej klasyfikacji. Akademii Reissa z Poznania gratulujemy awansu na turniej finałowy, który odbędzie się w Warszawie. Nasze drugie miejsce i wicemistrzostwo Wielkopolski to historyczny sukces naszych zawodników. Niewiele zabrakło do zwycięstwa. Nasz zespół na turnieju reprezentowali: Mikołaj Cebula, Szymon Cichosz, Patryk Rzepecki, Mikołaj Bednarz, Bartek Ilski i Mikołaj Zadka. OGROMNE GRATULACJE dla wszystkich zawodników. Dla mnie jesteście ZWYCIĘZCAMI!!!!. Dziękujemy Urzędowi Gminy za zapewnienie transportu na turniej oraz rodzicom, którzy dopingowali nasz zespół na turnieju.