Po meczu sparingowym w Brzezinach

W środę nasz zespół rozegrał mecz sparingowy w Brzezinach z miejscową Olimpią. Po raz pierwszy zagraliśmy z zespołem z ligii młodzika starszego (rocznik 2004), po raz pierwszy zagraliśmy na dużym boisku 9 na 9, nigdy wcześniej nie graliśmy na spalone oraz nie wyrzucaliśmy piłki rękoma z autu. Celem było ogranie się na boisku trawiastym, ze starszym, silniejszym fizycznie przeciwnikiem. Mecz graliśmy systemem 3 x 30 minut. Od początku widać było większe doświadczenie gospodarzy, którzy wykorzystywali swą przewagę fizyczną stwarzając sobie kilka sytuacji bramkowych, mimo tego przez pierwsze 30 minut dzielnie broniliśmy się, ucząc się nowego dla nas sposobu gry, pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem Olimpii 1-0, w drugiej tercji zmieniliśmy cały skład i kolejni nasi zawodnicy uczyli się gry w nowym systemie ogrywając się i zdobywać nowe doświadczenie. Po dwóch tercjach Olimpia prowadziła 4-0, ale z każda minutą nabieraliśmy pewności siebie i zaczęliśmy grać piłką i stwarzać sobie coraz więcej sytuacji pod bramką przeciwników jednocześnie budować akcje od bramki, ostatnia tercja po golu Tomka Kurmanka zakończyła się remisem 1-1, a powinniśmy strzelić jeszcze dwie bramki, ponownie po strzale z bliska Tomka Kurmanka piłka minimalnie przeszła obok słupka oraz sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie wykorzystał Kacper Podgórski. Ostatecznie choć przegraliśmy ten mecz 1-5 w tercjach (0-1, 0-3,1-1) to osiągnęliśmy nasz cel, czyli zdobyliśmy doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości. W meczu nasz zespół reprezentowało aż 21 zawodników czyli: Igor Kowalczyk, Dawid Gracz, Mateusz Wiśniewski, Eryk Cichosz, Marcel Owczarek, Piotrek Dubis, Kacper Podgórski, Mikołaj Bednarz, Alan Krawczyk, Dawid Szmaj, Tomek Kurmanek, Jarek Tomczyk, Wojtek Sośnicki, Konrad Zadka, Szymon Podgórski, Wiktor Krawczyk, Kamil Kocerka, Julian Karwacki, Szymon Cichosz,Jakub Garncarek i Karol Ilski. Brawa dla całego zespołu za walkę i ambitną grę przez całe spotkanie.