Orliki na podium w Rzemieślnik Mąkoszyce Cup 2024

W niedzielę 28 stycznia nasz zespół orlika (rocznik 2014) zagrał w silnie obsadzonym turnieju Rzemieślnik Mąkoszyce Cup 2024. W turnieju zagrało osiem drużyn podzielonych na dwie grupy:

• Rzemieślnik Mąkoszyce
  • LKS Łużyczanka
  • AP Reissa Brzeziny
  • Pogoń Oleśnica

• AP Czecha Ostrzeszów
  • AP Reissa Kępno
  • Talent Trzebnica
  • Start Namysłów

Rozgrywki grupowe zakończyliśmy bez porażki awansując do najlepszej czwórki. Poniżej wyniki jakie uzyskaliśmy:

• LKS Łużyczanka - Rzemieślnik Mąkoszyce 1-1 (bramka: Miłosz Górecki)
  • LKS Łużyczanka - AP Reissa Brzeziny 1-0 (bramka: Miłosz Górecki)
  • LKS Łużyczanka - Pogoń Oleśnica 0-0

W półfinale zagraliśmy ze zwycięzcą grupy B czyli AP Reissa Kępno. Rywal był lepszy zasłużenie wygrywając 2-0. W meczu o trzecie miejsce ponownie zmierzyliśmy się z zespołem AP Reissa Brzeziny który w fazie grupowej pokonaliśmy 1-0 po golu Miłosza Góreckiego. Mecz miał identyczny przebieg jak w grupie i ponownie po bramce najmłodszego w naszym zespole Miłosza Góreckiego wygraliśmy 1-0 kończąc turniej na podium.
Poniżej końcowa klasyfikacja:

1. Talent Trzebnica
  2. AP Reissa Kępno
  3. LKS Łużyczanka
  4. AP Reissa Brzeziny
  5. AP Czecha Ostrzeszów
  6. Rzemieślnik Mąkoszyce
  7. Start Namysłów
  8. Pogoń Oleśnica

Sukces drużynowy przełożył się indywidualne wyróżnienie. Najlepszą bramkarką turnieju wybrana została nasza zawodniczka Maja Pilarczyk która w pięciu meczach wpuściła tylko trzy bramki. Naszą drużynę reprezentowali: Nikodem Baś, Igor Bednarz, Sebastian Kędzia, Wojtek Podgórski, Maks Rzepecki, Miłosz Górecki, Bartek Zawada, Maja Pilarczyk i Bartek Jeziorek. Gratulacje dla całej drużyny za ambitną grę i walkę przez cały turniej. Podziękowania dla rodziców oraz dla Urzędu Gminy w Kraszewicach za pomoc  w organizacji transportu na turniej.