Na podium w WKS Wieluń Cup rocznika 2008

W niedzielę 9 grudnia nasz zespół orlika starszego wziął udział w turnieju WKS Wieluń Cup rocznika 2008. Turniej był jednocześnie turniejem charytatywnym, wszystkie pieniądze z turnieju były przekazywane na rzecz obecnej na turnieju, chorej na postępowy zanik mięśni Karoliny. W turnieju udział wzięło osiem zespołów podzielonych na dwie grupy:

• WKS Wieluń II

W pierwszym meczu grupowym zmierzyliśmy się z późniejszym zwycięzcą turnieju, z drużyną RAP Radomsko. Od początku meczu kompletnie nic nam nie wychodziło, już po dziesięciu minutach przegrywaliśmy aż 0-6. Po dziesięciu minutach weszliśmy na właściwe tory i ostatnie pięć minut to wyrównana gra i kilka sytuacji bramkowych, które dobrze wróżyły przed kolejnymi meczami. W drugim meczu zmierzyliśmy się z zespołem MGTS Mogre Mogrsko. Od początku meczu uzyskaliśmy dużą przewagę stwarzając wiele sytuacji bramkowych z których pięć wykorzystaliśmy pewnie wygrywając 5-0 po dwóch bramkach Patryka Rzepeckiego, dwóch bramkach Szymona Cichosza i jednej Mikołaja Bednarza. W ostatnim meczu grupowym którego stawką był awans do najlepszej czwórki turnieju zagraliśmy z drużyną WKS Wieluń II. Podobnie jak w poprzednim meczu od początku uzyskaliśmy dużą przewagę i już po dziesięciu minutach prowadziliśmy wysoko 5-0 po dwóch golach Szymona Cichosza i po jednej Mikołaja Bednarza, Patryka Rzepeckiego i Mikołaja Malinowskiego. Przy wysokim prowadzeniu zrobiliśmy rotację w ustawieniu przez co wielunianie zdobyli trzy bramki, po powrocie do poprzedniego ustawienia na 6-3 wynik meczu ustalił Patryk Rzepecki i awansowaliśmy do półfinału turnieju. W meczu o awans do finału zmierzyliśmy się z zespołem gospodarzy, który do meczu z nami wygrał wszystkie spotkania. Niestety już na początku meczu zupełnie nie atakowani przez nieporozumienie strzeliliśmy samobójczego gola i mimo ambitnej postawy, w tym między innymi strzale w poprzeczkę przegraliśmy 0-1 i w ostatnim meczu przyszło nam zmierzyć się o miejsce trzecie, a naszym rywalem była drużyna MKS Zduńska Wola. Na początku po indywidualnym błędzie w kryciu straciliśmy bramkę, ale pozostała część meczu to nasza przewaga i sytuacje bramkowe. Bramkę wyrównująca i dającą nam prowadzenie zdobył Mikołaj Bednarz a wynik meczu ustalił Patryk Rzepecki. Ostatecznie pokonaliśmy zespół ze Zduńskiej Woli 3-1 i zajęliśmy bardzo dobre trzecie miejsce. Dobra gra zespołowa przełożyła się na nagrody indywidualne. Pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji strzelców przypadły naszym zawodnikom. Najlepszym strzelcem turnieju został Patryk Rzepecki, który obok pamiątkowej statuetki dostał w nagrodę piłkę. Na drugim miejscu mając jedną bramkę mniej uplasowali się Mikołaj Bednarz i Szymon Cichosz. Nasz zespół na turnieju w Wieluniu reprezentowali: Mikołaj Cebula, Oskar Kalachurski, Szymon Podgórski, Mikołaj Malinowski, Szymon Cichosz, Patryk Rzepecki, Mikołaj Bednarz, Mikołaj Zadka, Borys Przybył i Adam Wabnik. Każdy z naszych zawodników został nagrodzony medalem oraz torbą z upominkami. Duże brawa dla wszystkich naszych zawodników za dobrą i ambitną grę na turnieju. Podziękowania również dla rodziców, którzy dopingowali nas na turnieju.