Na podium w Joma CUP rocznika 2009 w Liskowie

W sobotę 17 listopada nasz zespół orlika młodszego wziął udział w ogólnopolskim turnieju rocznika 2009 który odbył się na hali w Liskowie. W turnieju udział wzięło siedem zespołów:

• KKS Kalisz
  • RAP Radomsko
  • Zieloni Koźminek
  • SMS Łódź
  • GKS Orlik Kraszewice
  • Talent Burzenin
  • Akademia Reissa Kalisz

Turniej rozgrywany był systemem ,,każdy z każdym" . W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z zespołem Zielonych Koźminek. Mecz ułożył się dla nas źle, nie mogliśmy zagrać tak jak potrafimy i już po ośmiu minutach przegrywaliśmy 0-3. W ostatnich minutach meczu poprawiliśmy grę, uzyskaliśmy przewagę, strzeliliśmy dwa gole, które zdobyli Wiktor Pacyna i Miłosz Wąsowicz, ale na wyrównanie zabrakło już czasu. W drugim meczu mimo przewagi i dobrych sytuacji bramkowych zremisowaliśmy 0-0 z Akademią Reissa Kalisz. W trzecim meczu naszym rywalem była drużyna Talentu Burzenin. Mecz był wyrównany, na kilka minut przed końcem meczu po dwóch bramkach Marcina Bachóra przegrywaliśmy 2-3. W końcówce meczu zaryzykowaliśmy chcąc doprowadzić do wyrównania co wykorzystali nasi rywale strzelając w końcówce bramkę na 4-2 wygrywając ten mecz. W czwartym meczu zmierzyliśmy się z dotychczasowym liderem, z zespołem RAP Radomsko. Choć faworytem tego meczu byli zawodnicy z województwa łódzkiego to jednak przewaga należała do naszej drużyny i ostatecznie po bramkach Marcina Bachóra i Adama Wabnika pokonaliśmy naszych rywali 2-1. W piątym meczu zagraliśmy z zespołem KKS Kalisz. Podobnie jak we wcześniejszym meczu mięliśmy przewagę i zasłużenie wygraliśmy ten mecz 1-0, a strzelcem jedynej bramki w meczu był Marcin Bachór. W ostatnim turniejowym spotkaniu zmierzyliśmy się z zespołem SMS Łódź. Ten mecz podobnie jak dwa wcześniejsze również wygraliśmy, tym razem 2-0 po bramkach Marcina Bachóra. Wygrana z zespołem z Łodzi zapewniła nam miejsce na podium sobotniego turnieju.

Poniżej końcowa kolejność turniejowych zmagań:

1. Talent Burzenin
  2. RAP Radomsko
  3. GKS Orlik Kraszewice
  4. Zieloni Koźminek
  5. SMS Łódź
  6. Akademia Reissa Kalisz
  7. KKS Kalisz

Nasz dobry występ zespołowy przełożył się na nagrody indywidualne. Drugie miejsce wśród najlepszych strzelców zajął Marcin Bachór, a najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Kuba Janas. Wszystkie zespoły otrzymały puchary, a trzy najlepsze zostały nagrodzone medalami. Nasz zespół na turnieju w Liskowie reprezentowali: Wiktoria Zmyślona, Patryk Rzepecki, Adam Wabnik, Marcin Bachór, Oskar Ilski, Kuba Janas, Mateusz Ciomek, Wiktor Pacyna, Dominik Pilarczyk i Miłosz Wąsowicz. Duże brawa dla wszystkich naszych zawodników za ambitną i dobrą grę na turnieju. Dziękujemy Urzędowi Gminy w Kraszewicach za zapewnienie nam transportu na turniej.