Ligowy remis orlików ze Strażakiem Słupia

W czwartek 29 października w ramach X kolejki II ligi orlika na własnym boisku zmierzyliśmy się z aktualnym liderem, z zespołem Strażaka Słupia. Od początku meczu nasz zespół osiągnął przewagę stwarzając sobie sytuacje bramkowe, ale gości ratował słupek, poprzeczka a w sytuacji sam na sam bramkarz. Wreszcie w 15 minucie po dobitce ,,Juniora" wyszliśmy na prowadzenie 1-0. Po stracie gola zespół ze Słupi zaczął śmielej atakować i po jednej z sytuacji zdobył wyrównującego gola a w końcówce po rzucie rożnym i naszym błędzie w kryciu wyszedł na prowadzenie 2-1 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Drugą połowę zaczęliśmy ładnym lobem Antka Gabrysia, który zdobył gola na 2-2. Niestety kolejne dwie bramki zdobyli zawodnicy ze Słupii i na piętnaście minut przed końcem meczu przegrywaliśmy 2-4. Nasi zawodnicy nie poddali się i po ładnym golu i Oskara Ilskiego i Antka Gabrysia na dziesięć minut przed końcem wyrównaliśmy na 4-4. Gdy wydawało się, że pójdziemy za ciosem i wbijemy kolejne gole zespół Strażaka zagrał agresywniej wykorzystując nasze błędy i po rzucie wolnym i sytuacji sam na sam na pięć minut przed końcem wyszedł na prowadzenie 6-4. Na cztery minuty przed końcem meczu na indywidualną akcję zdecydował się Oskar Ilski i po minięciu dwóch zawodników i ładnym strzale z dystansu zdobył kontaktowego gola. Na trzy minuty przed końcem meczu postawiliśmy wszystko na jedną kartę zagrywając bardzo wysokim i agresywnym pressingiem czym zmusiliśmy obrońcę rywali do błędu i po strzale Oskara Ilskiego i rykoszecie piłka znalazła się w bramce zespołu gości. W ostatnich dwóch minutach zagraliśmy poprawnie w defensywie i mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem remisowym. Naszą drużynę reprezentowali: Nikodem Błaszczyk, Antek Gabryś, Oskar Ilski, Michał Jeziorek, Kuba Kubiak, Bartek Połośka, Konrad Smiatacz, Miłosz Wąsowicz i Wiktoria Zmyślona. Ogromne brawa dla wszystkich za ambitną i mądrą grę. Mimo, że rywale aż trzykrotnie wychodzili na prowadzenie to za każdym razem odrabialiśmy straty. Poniżej aktualna tabela

1. Strażak Słupia  22 pkt.
  2. GKS Trzcinica 18 pkt.
  3. LKS Łużyczanka 13 pkt.
  4. Orzeł Mroczeń  9 pkt.
  5. Marcinki Kępno  9 pkt.
  6. Zefka Kobyla Góra  0 pkt.

Zostały nam w tym roku jeszcze dwa mecze ligowe. W poniedziałek  9 listopada u siebie zagramy z Zefką a 14 listopada zagramy na wyjeździe z GKS Trzcinica.