Drugie miejsce żaków na turnieju w Liskowie

W niedzielę 25 lutego nasze dwa zespoły żaka zagrały w turnieju ,,Lisków TeamCup 2024". Turniej miał silną obsadę, zagrało aż dziewięć drużyn podzielonych w pierwszej fazie na dwie grupy:

• Futsal Gostyń I
  • LKS Łużyczanka 2015
  • AS Amber Kalisz (dziewczyny)
  • Korona Chełmce (orliki)
  • Daf Dąbie
  • Wicher Mycielin
  • CKS Zbiersk
  • Futsal Gostyń II
  • LKS Łużyczanka 2016

Nasz młodszy zespół złożony głównie z rocznika 2016 uzyskał w grupie wyniki:

• LKS Łużyczanka 2016 - Futsal Gostyń 1-3 (bramka: Filip Karkoszka ⚽)
  • LKS Łużyczanka 2016 - Wicher Mycielin 1-2 (bramka: Olek Połośka ⚽)
  • LKS Łużyczanka 2016 - CKS Zbiersk 0-1

W dalszej części zagraliśmy o miejsca 5-8 zabierając ze sobą wynik 1-2 z Wichrem Mycielin. W meczach o miejsca 5-8 uzyskaliśmy wyniki:

• LKS Łużyczanka 2016 - AS Amber Kalisz (dziewczyny) 0-6
  • LKS Łużyczanka 2016 - Futsal Gostyń II 0-1

Mimo, że poza meczem z AS Amber wszystkie mecze były wyrównane to nasz młodszy zespól zajął na turnieju ósme miejsce.

Nasz starszy zespół złożony głównie z rocznika 2015 uzyskał w grupie wyniki:

• LKS Łużyczanka 2015 - Futsal Gostyń II 4-0 (bramki: Janek Kolanek ⚽⚽⚽, Miłosz Górecki ⚽)
  • LKS Łużyczanka 2015 - Korona Chełmce 3-0 (bramki:Miłosz Górecki ⚽⚽, Janek Kolanek ⚽)
  • LKS Łużyczanka 2015 - DAF Dąbie 5-0 (bramki: Szymon Grzegorek ⚽⚽⚽, Miłosz Górecki ⚽, Krystian Pietrucha ⚽)
  • LKS Łużyczanka 2015 - AS Amber Kalisz dziewczyny 3-2 (bramki: Janek Kolanek ⚽, Miłosz Górecki ⚽, Krystian Pietrucha ⚽)

W grupie wygraliśmy wszystkie mecze i zabierając ze sobą trzy punkty z meczu z Koroną Chełmce awansowaliśmy do meczów o miejsca 1-4 w której uzyskaliśmy wyniki:

• LKS Łużyczanka 2015 - CKS Zbiersk 3-2 (bramki:Szymon Grzegorek ⚽, Krystian Pietrucha ⚽, Janek Kolanek ⚽)
  • LKS Łużyczanka 2015 - Futsal Gostyń 1-2 (bramka: Miłosz Górecki ⚽)

Nasz zespół 2015 w sześciu meczach odniósł pięć wygranych i poniósł jedna porażkę zajmując bardzo dobre drugie miejsce.

Poniżej końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Futsal Gostyń I
  2. LKS Łużyczanka 2015
  3. Korona Chełmce (orliki)
  4. CKS Zbiersk
  5. AS Amber Kalisz (dziewczyny)
  6. Futsal Gostyń II
  7. Wicher Mycielin
  8. LKS Łużyczanka 2016
  9. Daf Dąbie

Nasze drużyny na turnieju reprezentowali: Bartek Dąbrowski, Miłosz Górecki, Szymon Grzegorek, Filip Karkoszka, Janek Kolanek, Olek Połośka, Stanisław Romaniv, Miłosz Dąbrowski, Zuzia Jabłońska, Wiktor Jabłoński, Krystian Pietrucha, Wojtek Adamus, Fabian Skraburski i Sebastian Kędzia. Nasza bardzo dobra gra zespołowa przełożyła się na nagrodę indywidualną. Decyzją organizatorów tytuł najlepszego zawodnika turnieju trafił w ręce Miłosza Góreckiego. Gratulacje dla Miłosza i obu naszych drużyn. Cieszy fakt, że każdy miał szansę pokazania się na tle silnych zespołów i można było zobaczyć nasz dobre i słabsze strony. Oba zespoły zagrały otwarty futbol próbując konstruować od tyłu akcje co nie jest łatwe. Podziękowania dla rodziców którzy prawie w komplecie dopingowali nas przez cały turniej.