Drugie miejsce orlików na turnieju w Liskowie

W sobotę 28 listopada nasz zespół orlika zagrał w ogólnopolskim turnieju ,,Szymonki Cup" w Liskowie. W turnieju wystąpiło osiem zespołów podzielonych na dwie grupy:

• KKS Kalisz
  • LKS Łużyczanka
  • AP Szczyt Szczytniki
  • Kasztelana Brudzew

• KP Krążkowy
  • Maraton Czajków
  • GKS Grębanin
  • Lech Poznań

W meczach grupy A uzyskaliśmy następujące wyniki:

• LKS Łużyczanka - Kasztelana Brudzew 2-0 (dwie bramki: Oskar Ilski)
  • LKS Łużyczanka - KKS Kalisz 0-4
  • LKS Łużyczanka - AP Szczyt Szczytniki 1-0 (bramka: Antek Gabryś)

W grupie A zajęliśmy drugie miejsce zdobywając sześć punktów i wspólnie z KKS Kalisz awansowaliśmy do Ligi Mistrzów, czyli do grupy zespołów walczących o miejsca 1-4. W Lidze Mistrzów zagrały następujące zespoły:

• KKS Kalisz
  • LKS Łużyczanka
  • KP Krążkowy
  • Lech Poznań

W meczach Ligi Mistrzów uzyskaliśmy następujące wyniki:

• LKS Łużyczanka - Lech Poznań 0-1
  • LKS Łużyczanka - KP Krążkowy 1-0 (bramka: Oskar Ilski)
  • LKS Łużyczanka - KKS Kalisz 0-0

Uzyskane wyniki dały nam bardzo dobre drugie miejsce w turnieju z zaledwie jednym punktem straty do zwycięzców, zespołu Lecha Poznań. Poniżej końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Lech Poznań
  2. LKS Łużyczanka
  3. KKS Kalisz
  4. KP Krążkowy
  5. Maraton Czajków
  6. GKS Grębanin
  7. Kasztelana Brudzew
  8. AP Szczyt Szczytniki

Pierwsze trzy zespoły oprócz pucharów otrzymały medale i vouchery. Naszą drużynę reprezentowali: Nikodem Błaszczyk, Miłosz Wąsowicz, Wiktoria Zmyślona, Michał Jeziorek, Konrad Smiatacz, Antek Gabryś, Oskar Ilski, Kuba Kubiak i Bartek Połośka. Bardzo duże brawa za mądrą i ambitną grę dla całego zespołu. Podziękowania również dla Urzędu Gminy w Kraszewicach za pomoc w organizacji transportu na turniej. Zapraszamy chętne dziewczynki i chłopców z roczników 2010-2012 na nasze treningi w zespole orlika.