Dobry występ zespołu żaka na turnieju w Liskowie

W sobotę 10 listopada nasz zespół żaka wziął udział w ogólnopolskim turnieju żaka, który odbył się na hali w Liskowie. W turnieju udział wzięło osiem zespołów:

• KKS Kalisz
  • Zieloni Koźminek
  • Marcinki Kępno
  • Ner Poddębice
  • Akademia Piłkarska Ostrów Wlkp.
  • GKS Orlik Kraszewice
  • Victoria Szadek
  • KKS Kalisz II

Mecze turniejowe odbywały się systemem ,,każdy z każdym". W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drugim zespołem KKS-u Kalisz. Mimo przewagi i kilku sytuacji bramkowych nie udało się strzelić bramki i mecz zakończył się wynikiem remisowym 0-0. W drugim meczu z Zielonymi Koźminek od początku meczu uzyskaliśmy przewagę, która przełożyła się na sytuacje bramkowe, dwie z nich wykorzystał Oskar Ilski i mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2-0. W trzecim meczu z Victorią Szadek mimo dużej przewagi i kilku sytuacji zagraliśmy bardzo nieskutecznie, nasz rywal wykorzystał z kolei swoją jedyną szansę w meczu i wygrał 1-0. W kolejnych dwóch meczach z najlepszymi zespołami sobotnich zmagań czyli Marcinkami Kępno i KKS-em Kalisz to rywale mięli przewagę i zasłużenie wygrali spotkania. W szóstym meczu zmierzyliśmy się z Akademią Piłkarską Ostrów Wlkp. Początek meczu to nasza przewaga i ładny gol Antka Gabrysia, później mecz wyrównał się i ostrowianie strzelili wyrównującego gola. W końcówce nasz zespół uzyskał przewagę i strzelił zwycięskiego gola, którego autorem był Oskar Ilski. W ostatnim turniejowym meczu o miejsca 4-5 zagraliśmy z Nerem Poddębice. Na początku meczu rywale wbili bramkę, do końca meczu nie udało się odrobić strat, a w końcówce rywale podwyższyli wynik i ostatecznie biorąc pod uwagę wysoki poziom turnieju uzyskaliśmy dobre piąte miejsce. Poniżej końcowa klasyfikacja turnieju:

1. KKS Kalisz
  2. Marcinki Kępno
  3. Zieloni Koźminek
  4. Ner Poddębice
  5. GKS Orlik Kraszewice
  6. KKS II Kalisz
  7. Victoria Szadek
  8. Akademia Piłkarska Ostrów Wlkp.

Wynik turnieju był sprawą drugorzędną, najważniejsza była dobra zabawa oraz możliwość sprawdzenia się z silnymi zespołami z którymi nigdy wcześniej nie graliśmy. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni medalami. Nasz zespół na turnieju w Liskowie reprezentowali: Wiktoria Zmyślona, Antek Gabryś, Miłosz Wąsowicz, Kuba Kubiak, Oskar Ilski, Nikodem Błaszczyk, Michał Jeziorek, Szymon Kliński, Adam Gabryś i Kamil Matusiak. Duże brawa dla wszystkich zawodników za dobrą grę i duże zaangażowanie przez cały turniej. Dziękujemy Urzędowi Gminy w Kraszewicach za zapewnienie nam transportu na turniej. Poniżej zdjęcia z turnieju

Powiązana galeria: