Bardzo dobry występ i miejsce na podium w Prosna Cup 2015

W ostatnią sobotę wzięliśmy udział w turnieju Prosna CUP 2015. W turnieju udział wzięły drużyny rocznika 2006 Centry Ostrów Wielkopolski (III liga), Prosny Kalisz (klasa A) oraz dwie drużyny reprezentujące koniński okręgowy związek piłki nożnej, zespoły Olimpii Koło (IV liga). Pierwszy mecz rozegraliśmy z zespołem Olimpii Koło II. Już w pierwszej akcji meczu mięliśmy sytuację sam na sam z bramkarzem drużyny z Koła, ale Tomek Kurmanek strzelił obok słupka. Kilka minut później straciliśmy bramkę, po stracie bramki z impetem ruszyliśmy na przeciwników zamykając ich na własnej połowie i stwarzając sobie wiele sytuacji na zdobycie bramki, dwie z nich w bardzo dobrym stylu wykończył Tomek Kurmanek i pierwszy mecz wygraliśmy 2-1. W drugim meczu zmierzyliśmy się z faworytem całego turnieju, z Centrą Ostrów, ku zaskoczeniu wszystkich, nie ustępowaliśmy zespołowi z Ostrowa. Gdy wszystkim wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym wynikiem po bardzo składnej akcji naszego zespołu na strzał za pola karnego zdecydował się Eryk Cichosz, po strzale Eryka piłka wylądował w okienku bramki rywala i kolejny mecz zakończył się naszą wygraną. W trzecim meczu zagraliśmy Z Prosną Kalisz z którą na turnieju Calisia Cup dwukrotnie przegraliśmy po 0-3, niestety już na początku meczu straciliśmy gola, po stracie bramki rzuciliśmy się do ataku i nasze starania zostały nagrodzone, po składnej akcji wyrównującą bramkę zdobył Tomek Kurmanek. W ostatnim meczu pierwszej rundy mimo naszej przewagi i wielu sytuacji bramkowych (między innymi strzale Mikołaja Bednarza w poprzeczkę) zremisowaliśmy z pierwszym zespołem Olimpii Koło 0-0. W rundzie rewanżowej (graliśmy systemem każdy z każdym, mecz i rewanż) ponownie spotkaliśmy się z Olimpią Koło II, od pierwszych minut osiągnęliśmy bardzo duzą przewagę, praktycznie nie schodząc z połowy przeciwnika, już na początku meczu w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Mikołaj Bednarz, ale został sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny który na bramkę zamienił Tomek Kurmanek, w ostatniej minucie Tomek podwyższył na 2-0 i tak zakończył się ten mecz. W kolejnym meczu zagraliśmy z liderem, z zespołem z Ostrowa który poza meczami z nami w całym turnieju wygrał gładko wszystkie mecze. Już od początku zaatakowaliśmy Ostrowian, w 4 minucie po wymianie kilku podań Tomek Krmanek strzelił w długi róg i prowadziliśmy 1-0, w końcówce nasze  nieporozumienie w obronie wykorzystał napastnik Centry i mecz zakończył  się wynikiem 1-1. Po sześciu meczach mięliśmy 3 zwycięstwa i 3 remisy i liczyliśmy się w walce o pierwsze miejsce. W kolejnym meczu mięliśmy grać z zespołem gospodarzy, z Prosną Kalisz, niestety ku zdziwienu wszystkich, organizatorzy turnieju (którzy rywalizowali z nami o zwycięstwo w turnieju) zmienili terminarz i zagraliśmy z pierwszą drużyną z Koła, mimo, że mecz był wyrównany w końcówce zabrakło nam już sił (był to nasz dopiero drugi turniej) i przegraliśmy 0-2. W ostatnim, bardzo ważnym meczu o drugie miejsce w turnieju zagraliśmy z gospodarzami, z Prosną Kalisz, do zajęcia drugiego miejsca wystarczał nam remis. Po zmianie terminarza przez organizatorów musieliśmy zagrać w upale mecz po meczu, ponadto ze względu na opóźnienia sędzia nalegał aby nie robić przerwy. Od początku zaatakowaliśmy przeciwnika, szybko po strzale Tomka Kurmanka objęliśmy prowadzenie. kilka minut później nasz zawodnik (Tomek Kurmanek) leżał kontuzjowany pod polem karnym przeciwnika, sędzia przerwał mecz, gdy wszyscy nasi piłkarze (łącznie z obrońcami), byli przy kontuzjowanym koledze, zawodnicy Prosny (bez gwizdka sędziego) wykonali rzut z autu pod naszą bramką i strzelili wyrównującego gola, mimo naszych protestów sędzia uznał bramkę, po meczu nawet trenerzy Prosny potwierdzili, że gola być nie powinno, w końcówce meczu opadliśmy z sił i Prosna strzeliła dwa gole wygrywając 3-1. Ostatecznie zajęliśmy w turnieju trzecie miejsce. Zwyciężył zespół Centry, drugie miejsce zajęli gospodarze, Prosna Kalisz, czwarte i piąte miejsca zajęły zespoły z Koła. Najlepszym strzelcem całego turnieju został Tomek Kurmanek, który otrzymał specjalny puchar i dyplom. Mimo bardzo dobrego występu zdajemy sobie sprawę, że robimy dużo błędów i jest nad czym pracować. W naszej drużynie podczas turnieju wystąpili: Igor Kowalczyk, Marcel Owczarek (c), Eryk Cichosz, Mikołaj Bednarz, Szymon Cichosz, Alan Krawczyk, Tomasz Kurmanek, Kacper Podgórski, Oskar Kalachurski i Mikołaj Cebula. Wszystkim gratuluję bardzo dobrego występu a przede wszystkim walki. Jak tylko będą zdjęcia z turnieju, zostaną wstawione na naszą stronę.